Obnovili premávku na trati medzi Hronským Beňadikom a Novou Baňou

147
0

Nová Baňa 4. júna (TASR) – Vlaková premávka na trati v úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa, kde sa v piatok 3. júna vykoľajil služobný vlak Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), je už obnovená. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, podľa ktorej je hlavný ťah Bratislava – Zvolen už prejazdný, v mieste vykoľajenia však bola dočasne nariadená znížená rýchlosť vlakov na 30 km za hodinu.

„ŽSR okamžite nasadili na odstránenie následkov vykoľajenia všetky sily a prostriedky. Pre cestujúcich bola zabezpečená náhradná autobusová doprava v úseku Nová Baňa – Kozárovce, pričom vlaky premávajúce na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen mali z dôvodu zavedenia autobusov meškanie do 30 minút,“ uviedla hovorkyňa s tým, že príčiny vykoľajenia sa vyšetrujú a škody budú vyčíslené dodatočne.
K vykoľajeniu jednej osi na jednom vozni vlaku došlo v piatok 3. júna o 10.25 h, pričom bola poškodená železničná trať v dĺžke približne 300 metrov. „Pri vykoľajení sa nikto nezranil,“ dodala Pavliková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.