Obnovili premávku na trati medzi Hronským Beňadikom a Novou Baňou

278
0

Nová Baňa 4. júna (TASR) – Vlaková premávka na trati v úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa, kde sa v piatok 3. júna vykoľajil služobný vlak Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), je už obnovená. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, podľa ktorej je hlavný ťah Bratislava – Zvolen už prejazdný, v mieste vykoľajenia však bola dočasne nariadená znížená rýchlosť vlakov na 30 km za hodinu.

„ŽSR okamžite nasadili na odstránenie následkov vykoľajenia všetky sily a prostriedky. Pre cestujúcich bola zabezpečená náhradná autobusová doprava v úseku Nová Baňa – Kozárovce, pričom vlaky premávajúce na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen mali z dôvodu zavedenia autobusov meškanie do 30 minút,“ uviedla hovorkyňa s tým, že príčiny vykoľajenia sa vyšetrujú a škody budú vyčíslené dodatočne.
K vykoľajeniu jednej osi na jednom vozni vlaku došlo v piatok 3. júna o 10.25 h, pričom bola poškodená železničná trať v dĺžke približne 300 metrov. „Pri vykoľajení sa nikto nezranil,“ dodala Pavliková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.