Obnovené IC vlaky by v Liptovskom Mikuláši nemali zastavovať, mesto nesúhlasí

699
1

Liptovský Mikuláš 10. októbra (TASR) – Mestská samospráva v Liptovskom Mikuláši sa rozhodla bojovať za zriadenie zastávky obnovených InterCity (IC) vlakov v metropole stredného Liptova. Podľa dostupných informácií by obnovené IC vlaky, ktoré budú opätovne premávať na trati Bratislava – Košice od polovice decembra, v Liptovskom Mikuláši zastavovať nemali.

„Už uplynulý týždeň som neformálne komunikoval o potrebe zastavovania vlakov v našom meste s ministrom dopravy aj pánom premiérom, dnes mám oficiálne rokovanie s generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko. Verím, že naše argumenty zaberú,“ hovorí zástupca primátora Liptovského Mikuláša a štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

Podľa primátora Jána Blcháča bol Liptovský Mikuláš prirodzene výstupnou a nástupnou stanicou pre mnohých cestujúcich už od vzniku populárnych IC vlakov. „Liptovský Mikuláš je navštevovaným mestom turizmu a súčasne je centrom regiónu Liptov. Úspešne tu pôsobí veľa investorov, či už zo zahraničia alebo z iných regiónov Slovenska,“ apeluje na rezort dopravy.

Radnica sa podľa jeho slov dozvedela o vylúčení mesta Liptovský Mikuláš z grafikonu znovuzavedených vlakov kategórie IC z medializovaných informácií. Aktivitu vlády opätovne zariadiť tieto vlaky však vítajú a ministra dopravy Árpáda Érseka (nominant Most-Híd) žiadajú o prehodnotenie predbežného zámeru vylúčenia liptovskomikulášskej stanice pre zastavovanie IC vlakov z grafikonu.

728*90

1 komentár

  1. Liptov považujem po Vysokých Tatrách za náš druhý najvýznamnejší turistický región. Aj z tohto dôvodu považujem nezastavovanie IC vlakov v žst Liptovský Mikuláš za chybu, ktorú by bolo potrebné napraviť skôr ako začnú obnovené IC vlaky premávať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.