O obnovené spojenie do Rajky je záujem, vlaky sú využité na 60 %

399
0

Bratislava 11. januára (TASR) – O obnovené vlakové spojenie medzi Bratislavou a maďarskou Rajkou je podľa ministerstva dopravy záujem. Využitie vlakov sa podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej pohybuje na úrovni 60 %.

Vlaky na tejto trase štát obnovil od 10. decembra minulého roka po takmer desaťročnej prestávke. Cieľom bolo podľa ministerstva lepšie prepojenie regiónov a zároveň posilnenie prímestskej dopravy v hlavnom meste.

„Po mesiaci fungovania môžem s radosťou konštatovať, že to bolo správne rozhodnutie. Ľudia chcú cestovať vlakom a nie tráviť svoj drahocenný čas napríklad v dopravných zápchach,“ zhodnotil minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Ministerstvo bude preto podľa jeho slov naďalej podporovať ekologickejšiu železnicu a jej možnosti, ktoré prináša.

Na trase premáva desať vlakov v oboch smeroch. Nasadené sú v čase dopravnej špičky, aby pokryli najväčšiu intenzitu dopravy. Vlaky premávajú z bratislavskej Petržalky a zastavujú aj v Rusovciach s prepojením až do maďarského Györu.

Na slovenskej strane sú tieto vlakové výkony poskytované na základe Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme, prihraničnú dopravu na maďarskej strane zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV.

„Práve dohoda oboch strán umožňuje na tejto trati využiť aj relačné zľavy pre medzištátnu dopravu, čo je pozitívnym signálom pre cestujúcich,“ dodala Ducká.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.