O obnovené spojenie do Rajky je záujem, vlaky sú využité na 60 %

309
0

Bratislava 11. januára (TASR) – O obnovené vlakové spojenie medzi Bratislavou a maďarskou Rajkou je podľa ministerstva dopravy záujem. Využitie vlakov sa podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej pohybuje na úrovni 60 %.

Vlaky na tejto trase štát obnovil od 10. decembra minulého roka po takmer desaťročnej prestávke. Cieľom bolo podľa ministerstva lepšie prepojenie regiónov a zároveň posilnenie prímestskej dopravy v hlavnom meste.

„Po mesiaci fungovania môžem s radosťou konštatovať, že to bolo správne rozhodnutie. Ľudia chcú cestovať vlakom a nie tráviť svoj drahocenný čas napríklad v dopravných zápchach,“ zhodnotil minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Ministerstvo bude preto podľa jeho slov naďalej podporovať ekologickejšiu železnicu a jej možnosti, ktoré prináša.

Na trase premáva desať vlakov v oboch smeroch. Nasadené sú v čase dopravnej špičky, aby pokryli najväčšiu intenzitu dopravy. Vlaky premávajú z bratislavskej Petržalky a zastavujú aj v Rusovciach s prepojením až do maďarského Györu.

Na slovenskej strane sú tieto vlakové výkony poskytované na základe Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme, prihraničnú dopravu na maďarskej strane zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV.

„Práve dohoda oboch strán umožňuje na tejto trati využiť aj relačné zľavy pre medzištátnu dopravu, čo je pozitívnym signálom pre cestujúcich,“ dodala Ducká.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.