Novembrové výluky na Slovensku

338
0

Bratislava 14. novembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 15. novembra 2016 realizovať výlukové práce v medzistaničnom úseku Lehnice – Kvetoslavov, za účelom opravy a údržby železničného zvrška.

V rámci výlukových prác sa vykoná oprava geometrickej polohy koľaje, strojný výrub porastu a zváranie koľajníc. Dôvodom tejto výluky je zlepšenie prechodového prierezu koľaje a prevádzkových parametrov koľaje v predmetnom úseku. ŽSR vykonávajú opravné práce vlastnými personálnymi kapacitami.
Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúca verejnosť bude prepravovaná náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca RegioJet.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú v dňoch 14. – 16. 11. výmenu koľajníc na prvej traťovej koľaji v úseku Poprad – Tatry – Vydrník.

Zamestnanci ŽSR počas troch dní vykonajú súvislú výmenu opotrebovaných koľajníc za nové, v celkovej dĺžke 500 metrov. Výmenu koľajníc a ďalšie potrebné práce s tým spojené zrealizujú zamestnanci ŽSR vo vlastnej réžii a s použitím vlastnej strojovej mechanizácie. Keďže ide o dvojkoľajnú trať, práce na trati nevylúčia vlakovú dopravu.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s možnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 14.11.2016 do 16.11.2016 vykonajú v medzistaničnom úseku Holíč nad Moravou – Skalica na Slovensku opravné práce súvisiace s výmenou koľajového lôžka.
Dôvodom realizácie týchto prác je znečistené štrkové lôžko. Na práce budú nasadené stroje koľajovej a cestnej mechanizácie. Technológia prác si vyžaduje výluku v uvedenom úseku.

Keďže ide o jednokoľajný medzistaničný úsek, cestujúca verejnosť bude počas trvania výluky prepravovaná náhradnou autobusovou dopravou.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku udržiavacích opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.