Neobmedzené cestovanie vlakom. České dráhy vylepšili cenovú akciu na leto

1546
0

Praha 29. máj (idnes.cz) – České dráhy sa rozhodli využiť väčší záujem ľudí o letnú dovolenku v Česku a ponúknu svoje neobmedzené lístky na prázdninové cestovanie aj v kratšej variante ako doteraz.

Dráhy doteraz prázdninovým lístkom mierili najmä na študentov a mladých ľudí, teraz chcú osloviť aj iné skupiny cestujúcich. Dvojtýždňová verzia stojí bez zliav 1190 českých korún, nový týždenný lístok stojí 790 českých korún.

railway-642815_1920

Pre cestovanie po Česku počas prázdnin je Lístok na leto najvýhodnejšou ponukou, ktorá v českej doprave je. Platí v druhej triede neobmedzene, v prípade použitia pendolína musí zaplatiť cestujúci ešte povinnú miestenku.

„Doplnením ponuky o týždennú verziu chceme podporiť turistický ruch v Českej republike a zároveň reagujeme na tento aktuálny trend, keď väčší počet našich občanov trávi aktívnu dovolenku v Českej republike, pritom čerpá buď dovolenku vo viacerých kratších termínoch, alebo dlhšiu dovolenku si rozdelia na kratšie úseky so zameraním na rôzne aktivity, „vysvetlil hovorca Českých dráh Petr Šťáhlavský.

Železnice nechcú povedať, ako sú letné lístky úspešné, podľa Šťáhlavského sa ich denne predáva počas ponuky viac než stovka. Neobmedzené cestovanie po českej železnici v druhej triede vo vlakoch Českých dráh tak vyjde na 85 českých korún denne v prípade dvojtýždňových cestovných lístkov. Celodenný lístok inak vyjde na 579 korún. Lacnejšie je v prepočte na deň len cestovanie na ročný lístok IN 100, u ktorého každý deň platnosti vychádza na 54,50 korún.

Lístky platia od 1. júla do 31. augusta vždy na kúpený časový úsek, predpredaj začne 6. júna. Cestujúci s IN Kartou alebo preukazom ISIC za ňu platí o dvesto, resp. sto korún menej. Lístok je neprenosný.

Podobné ponuky neobmedzeného cestovania za paušálnu cenu majú aj iní európski dopravcovia. Na slovenskom trhu ponúkal vlani štátny dopravca ZSSK 31 dní neobmedzeného cestovania za 55 euro, podmienkou je ale vlastníctvo ich obdoby IN karty. Tento rok ešte ponuku nezverejnili. Naopak v Nemecku skončil tento rok obľúbený Deutschland Pass pre mesačné neobmedzené cestovanie. V Rakúsku platí neobmedzený lístok Sommeticket celé leto, ale len pre ľudí do 26 rokov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.