Nemecko poskytne peniaze železniciam na zníženie traťových poplatkov

196
0

Berlín 24. júna (TASR) – Nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt oznámil zníženie železničného mýta, ktoré má pomôcť nákladnej železničnej doprave konkurovať kamiónom.

Spolková vláda vyčlenila v rozpočte pre budúci rok 350 miliónov eur, ktoré umožnia znížiť prepravné tarify. To podľa ministra zodpovedá zníženiu nákladov zhruba o 50 % a prispeje k výraznému zlepšeniu konkurencieschopnosti nákladnej železničnej dopravy.

Prevádzkovateľ železničnej siete, ktorý patrí do koncernu Deutsche Bahn, účtuje každému prepravcovi, vrátane vlastných dcérskych firiem, traťové poplatky. Ohlásených 350 miliónov eur dostane práve prevádzkovateľ tratí, čím prevezme časť nákladov účtovaných prepravným spoločnostiam, ktoré majú vlastné vlaky.

Túto sumu vyčlenia v návrhu budúcoročného rozpočtu. Podľa Dobrindta však nejde o jednorazový krok, ale o ročné úľavy, ktoré sa budú opakovať aj v nasledujúcich rokoch.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.