Nemecké železničiarske odbory žiadajú „bodycams“ pre sprievodcov

128
0

Frankfurt nad Mohanom 12. augusta (TASR) – Odbory nemeckých železníc Eisenbahn- und Verkehrsgewerkschaft (EVG) žiadajú spoločnosť Deutsche Bahn, aby otestovala osobné kamery pre sprievodcov. Ak by bol test úspešný, odbory budú chcieť plošné zavedenie takýchto kamier, takzvaných bodycams, na všetkých vnútroštátnych trasách. 

„Nie sme naďalej ochotní akceptovať agresívne a neúctivé správanie sa,“ povedal viceprezident EVG Klaus-Dieter Hommel pre agentúru DPA, „naše kolegyne a naši kolegovia majú právo na bezpečnosť.“ Odbory navrhujú pre pilotný projekt regionálne linky v Severnom Porýní-Vestfálsku, kde sa stalo mimoriadne veľa útokov.

Cestujúci opakovane napádajú pracovníkov železníc, napríklad vtedy, keď cestujú bez platného lístka. Kamery umiestnené na tele sprievodcu by mohli zabezpečiť určitý odstup a mohli by prispieť aj pri objasnení výtržností.

Deutsche Bahn už vlani spustila podobný pilotný projekt, ktorý sa týkal bezpečnostného personálu. Podľa Hommela boli výsledky pozitívne: „Vďaka osobným kamerám, ktoré sa používali výlučne na dobrovoľnom základe, sa počet útokov na bezpečnostný personál Deutsche Bahn výrazne znížil.“ Potvrdil to aj berlínsky úrad pre ochranu údajov. Kamery však nezvýšili bezpečnosť cestujúcich ani nezabránili priestupkom voči pravidlám alebo majetkovým škodám.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.