Najväčšia železničná zákazka v Česku stojí. Eurovia podala námietky

388
1

Praha 11. apríl (iDnes.cz) – Správe železničnej dopravnej cesty sa komplikuje tohtoročná najväčšia zákazka. Výsledok súťaže na modernizáciu trate z pražského Hostivařu k južnému portálu vinohradských tunelov sa nepáči spoločnosti Eurovia. Termín začatia v júli je tak ohrozený.

Pre SŽDC je to tak ďalšia komplikácia s obrou zákazkou, ktorá mala začať podľa pôvodných plánov už vlani. Prvú súťaž, ktorú vyhrala spoločnosti Chládek a Tintěra, ale štátny podnik zrušil.

„Môžem potvrdiť, že sme podali námietku na toto výberové konanie. Pretože konanie stále prebieha, nebudeme teraz oznamovať ďalšie detaily, „povedala hovorkyňa Eurovia Iveta Štočková.

Eurovia v združení so Strabag Rail a GJW Praha dala druhú najnižšiu ponuku vo výške 3,68 miliardy českých korún, oproti prvej súťaži zlacneli o pol miliardy korún. Najnižšiu ponuku v súťaži dalo združenie Metrostav a Swietelsky Rail za 3,487 miliardy. Súčasťou združenia je aj spoločnosť SMP, ktorá patrí rovnako ako Eurovia do francúzskej skupiny Vinci. Eurovia tak ide námietkou v podstate proti sesterskej firme.

Eurovia podľa informácií iDNES.cz žiada prekontrolovanie dokumentov k súťaži, konkrétne ponuky prvých troch uchádzačov. To všetko môže začatie stavby predĺžiť.

„Ťažisko prác je v roku 2018, tento rok od polovice roka sa počíta s menšími výlukami. Harmonogram prác stíhame, nemožno však vylúčiť podanie na Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže, “ povedala hovorkyňa SŽDC Kateřina Šubová.

SŽDC už naopak zazmluvnila iný veľký tender, zákazku na opravu pražského Negrelliho viaduktu, u ktorého sa ponuky podávali v rovnakom termíne ako pre modernizáciu trate do Hostivařu. Za 1,086 miliardy českých korún ho opraví združenie firiem Hochtief, Strabag Rail a Avers.

728*90

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.