Na železničnej stanici Trnava už zrekonštruovali 2. nástupište, práce pokračujú

794
0

Trnava 7. septembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky dali v piatok do užívania pre verejnosť zrekonštruované 2. nástupište v železničnej stanici Trnava. Obnova stála vyše 6,5 milióna eur a začala v novembri 2017.

Otvorením sa zvýši úroveň a komfort cestovania, nástupište spĺňa medzinárodné pravidlá aj pre pohyb imobilných a nevidiacich cestujúcich.

Počas potrebnej železničnej výluky, ktorá trvala 187 dní so začiatkom 5. marca, bolo nutné v Trnave reorganizovať železničnú dopravu, pristavovanie a vypravovanie vlakov, ako aj usmerniť pohyb cestujúcich. Informovala o tom hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Stanica v Trnave tak má od 7. septembra zmodernizované už všetky nástupištia a spolu s vynovenou výpravnou budovou a moderným dispečerským centrom patrí k najmodernejším v rámci Slovenska. „Počas prác sa urobilo nové zastrešenie, osadil sa nový mobiliár, informačný, kamerový  a orientačný systém, urobila sa úprava výstupu z podchodu. Tiež sa rekonštruovali izolácie mostov medzi koľajami a železničného zvršku a spodku, upravili sme trakčné vedenie, osadili nové rozvody nízkeho napätia a osvetlenia a ďalšie práce,“ dodala Pavliková.

Naďalej však pokračuje druhá časť rekonštrukcie –  realizácia vstupu a výstupu z podchodov. Táto rekonštrukcia zahŕňa i výstavbu objektu prepojenia bývalého batožinového podchodu s podchodom pre cestujúcu verejnosť a tiež úpravy napojenia jestvujúcich podchodov. Celú investíciu hradia ŽSR z vlastných zdrojov. Kompletné ukončenie výstavby v železničnej stanici Trnava sa predpokladá v decembri 2018.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.