Na trnavskej stanici budujú ŽSR nový vstup do podchodu a opravujú nástupište

410
0

Trnava 12. januára (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali v Trnave s rekonštrukciou vstupu do podchodov v smere od budovy pošty na Dohnányho ulici. Dôvodom obnovy je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich do podchodu a zároveň aj do podchodu k výťahom. Obe cesty budú bezbariérové a podstatne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov trnavskej železničnej stanice. 

„V rámci tejto stavby sa zrealizuje úprava podchodov, umiestni mobiliár, pribudne informačný a orientačný systém, prístupový chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Vyžiada si to aj určité obmedzenia,“ informovala Ivana Popluhárová z odboru komunikácie ŽSR. Predpokladané náklady na stavbu vstupu do podchodov sú 789.000 eur, zahŕňajú stavebné práce i projektovú dokumentáciu.

Pre stavebné práce je od 8. januára pravdepodobne do konca tohto roka 2018 vstup do podchodu v uvedenom smere uzavretý a nie je možný prechod cestujúcich. „ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o  umožnení využívať novobudovaný vstup do podchodu v skoršom termíne. Zhotoviteľ prisľúbil, že vynaloží maximálne úsilie, aby to bolo možné ku koncu októbra,“ dodala Popluhárová.

V decembri 2017 ŽSR súčasne začali opravu druhého nástupišťa. Činnosti, ktoré si budú vyžadovať výluku, sú naplánované na marec.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.