Na trnavskej stanici budujú ŽSR nový vstup do podchodu a opravujú nástupište

240
0

Trnava 12. januára (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali v Trnave s rekonštrukciou vstupu do podchodov v smere od budovy pošty na Dohnányho ulici. Dôvodom obnovy je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich do podchodu a zároveň aj do podchodu k výťahom. Obe cesty budú bezbariérové a podstatne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov trnavskej železničnej stanice. 

„V rámci tejto stavby sa zrealizuje úprava podchodov, umiestni mobiliár, pribudne informačný a orientačný systém, prístupový chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Vyžiada si to aj určité obmedzenia,“ informovala Ivana Popluhárová z odboru komunikácie ŽSR. Predpokladané náklady na stavbu vstupu do podchodov sú 789.000 eur, zahŕňajú stavebné práce i projektovú dokumentáciu.

Pre stavebné práce je od 8. januára pravdepodobne do konca tohto roka 2018 vstup do podchodu v uvedenom smere uzavretý a nie je možný prechod cestujúcich. „ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o  umožnení využívať novobudovaný vstup do podchodu v skoršom termíne. Zhotoviteľ prisľúbil, že vynaloží maximálne úsilie, aby to bolo možné ku koncu októbra,“ dodala Popluhárová.

V decembri 2017 ŽSR súčasne začali opravu druhého nástupišťa. Činnosti, ktoré si budú vyžadovať výluku, sú naplánované na marec.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.