Na trati z Dunajskej Stredy do Bratislavy jazdí ďalší vlak

443
0

Bratislava 2. októbra (TASR) – Rezort dopravy opäť zvýšil kapacitu na vyťaženom úseku železničnej trate medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou, kde zabezpečuje dopravu súkromná spoločnosť RegioJet. Od pondelka (1.10.) premáva na tejto trati v pracovných dňoch nový osobný vlak. 

„Stalo sa tak vďaka ústretovému prístupu spoločnosti Metrans, ktorá z rannej špičky stiahla svoj medzinárodný nákladný expres,“ vysvetlila hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Karolína Ducká. „Uvoľnila sa tým trasa pre nasadenie ďalšieho vlaku pre ľudí.“

„Vysoko oceňujem spoluprácu s dopravnou spoločnosťou Metrans, ktorá v rannej špičke vypravovala medzinárodný nákladný expres, ktorý má podľa európskych pravidiel prednosť pred regionálnym osobným vlakom,“dodal minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Nový osobný vlak z Dunajskej Stredy premáva v pracovných dňoch o 5.53 h a do Bratislavy prichádza o 7.02 h. „Táto trasa je nastavená tak, aby umožnila odbremeniť najvyťaženejší vlak, ktorý prichádza do Bratislavy o 7.20 h, a vzhľadom na dĺžku nástupísk už nie je možné k nemu pridávať ďalšie vozne,“opísala Ducká.

Železničný úsek Dunajská Streda – Kvetoslavov – Bratislava patrí podľa rezortu dopravy k veľmi vyťaženým. „Zapojením sa súkromného dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji sa počet cestujúcich naďalej zvyšuje,“ uviedla hovorkyňa. Je to zároveň podľa jej slov príležitosť presunúť sa z individuálnej cestnej dopravy do železničnej a vyvarovať sa tak dopravným kolónam.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.