Na trati V. Kapušany–Bánovce nad Ondavou opäť jazdia vlaky osobnej dopravy

427
0

Bratislava 26. júna (TASR) – Na trati Veľké Kapušany – Bánovce nad Ondavou po viac ako šiestich rokoch opäť jazdia vlaky osobnej dopravy. Informoval o tom František Kvarda, riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Uviedol, že v rámci „oživenia“ trate pracovníci ŽSR – manažéra železničnej infraštruktúry, od februára tohto roka opravili 7 nástupíšť, 3 priecestia, opravili tiež elektrické zariadenia, výhybky, vymenili návestné znaky či tabule a ďalšie prvky železničnej infraštruktúry.

Spresnil, že sa revitalizovali tiež niektoré zastávky a stanice, vrátane stanice Veľké Kapušany. ŽSR úpravy podľa Kvardu zvládli vlastnými kapacitami s nákladmi takmer 1,4 milióna eur.

„Osobne sa teším, že tu dnes opäť začínajú premávať osobné vlaky, tento región a jeho obyvatelia si zaslúžia podporu,“ uviedol v tejto súvislosti generálny riaditeľ ŽSR Juraj Tkáč.

Kvarda doplnil, že trať Veľké Kapušany – Bánovce nad Ondavou je zároveň jednou z tých, kde pribudli tabule označujúce stanice alebo zastávky v jazyku národnostných menších. V rámci plánu ŽSR do konca roka bude dvojjazyčne označených viac ako 70 dopravných bodov.

ŽSR sú manažérom infraštruktúry a podľa zákona sú prevádzkovateľom železničnej dráhy na území Slovenska.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.