Na trati medzi Tornaľou a Lenartovcami je päťdňová výluka vlakov

190
0

Tornaľa/Lenartovce 14. mája (TASR) – Pre výlukové prác je v dňoch 14. až 18. mája v časoch od 7.10 do 16.40 h vylúčená osobná železničná doprava na trati medzi Tornaľou v Revúckom okrese a Lenartovcami v Rimavskosobotskom okrese. Vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sú počas uvedených dní v tomto úseku nahradené autobusovou dopravou.

„V dôsledku výluky sú nahradené vlaky R 811 Sitno, R 812 Gemeran, R 814 Slatina a R 931 Ipeľ. Autobusy budú zastavovať v obidvoch obciach pred budovami železničných staníc,“ informuje ZSSK na svojej internetovej stránke s tým, že predpokladá meškanie vlakov do 20 minút.

Podľa slov hovorkyne Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martiny Pavlikovej bude v rámci tejto výluky zrealizovaná komplexná rekonštrukcia železničného zvršku koľaje vo výhybni Štrkovec a sanácia podvalového podložia s úpravou pravostrannej priekopy. „Práce vykonajú ŽSR dodávateľským spôsobom,“ konkretizovala.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.