Na trati medzi Tornaľou a Lenartovcami je päťdňová výluka vlakov

84
0

Tornaľa/Lenartovce 14. mája (TASR) – Pre výlukové prác je v dňoch 14. až 18. mája v časoch od 7.10 do 16.40 h vylúčená osobná železničná doprava na trati medzi Tornaľou v Revúckom okrese a Lenartovcami v Rimavskosobotskom okrese. Vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sú počas uvedených dní v tomto úseku nahradené autobusovou dopravou.

„V dôsledku výluky sú nahradené vlaky R 811 Sitno, R 812 Gemeran, R 814 Slatina a R 931 Ipeľ. Autobusy budú zastavovať v obidvoch obciach pred budovami železničných staníc,“ informuje ZSSK na svojej internetovej stránke s tým, že predpokladá meškanie vlakov do 20 minút.

Podľa slov hovorkyne Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martiny Pavlikovej bude v rámci tejto výluky zrealizovaná komplexná rekonštrukcia železničného zvršku koľaje vo výhybni Štrkovec a sanácia podvalového podložia s úpravou pravostrannej priekopy. „Práce vykonajú ŽSR dodávateľským spôsobom,“ konkretizovala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.