Na trati medzi Bratislavou a Komárnom sa zrazil vlak s dodávkou

176
0

Bratislava 26. apríla (TASR) – Osobný vlak spoločnosti RegioJet sa dnes okolo 5.00 h zrazil s dodávkou. Nehoda sa stala na železničnom priecestí v úseku medzi Zlatnou na Ostrove a Zemianskou Olčou v okrese Komárno, kde pravdepodobne vodič automobilu nedal prednosť prichádzajúcemu vlaku. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

„Podľa prvotných informácií sa dnešný stret, našťastie, obišiel bez zranení na strane cestujúcich a zamestnancov RegioJetu. Záchranná služba odviezla na ošetrenie vodiča automobilu,“ priblížil Ondrůj. Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) doplnila, že vo vlaku bolo 13 cestujúcich, ktorí sa nezranili. Vlaková súprava by mala byť podľa Ondrůja pojazdná a nedošlo ani k jej vykoľajeniu. Na mieste zasahovali hasiči, ktorí zabezpečili prevoz cestujúcich do najbližšej stanice.

Železničnú trať sa už podľa hasičov podarilo sprejazdniť. „Cestujúcim sa ospravedlňujeme za komplikácie a spôsobené obmedzenie,“ dodal hovorca.

Ondrůj pripomenul, že železničná trať Komárno – Bratislava patrí medzi vysoko frekventované jednokoľajové železničné trate na Slovensku. Vlani sa tu na priecestiach stali nehody, všetky zavinili vodiči automobilov, viedli aj k zraneniam a stratám na ľudských životoch a spôsobili škody spolu za viac ako štyri milióny eur.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.