Na trati medzi Bratislavou a Komárnom sa zrazil vlak s dodávkou

351
0

Bratislava 26. apríla (TASR) – Osobný vlak spoločnosti RegioJet sa dnes okolo 5.00 h zrazil s dodávkou. Nehoda sa stala na železničnom priecestí v úseku medzi Zlatnou na Ostrove a Zemianskou Olčou v okrese Komárno, kde pravdepodobne vodič automobilu nedal prednosť prichádzajúcemu vlaku. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

„Podľa prvotných informácií sa dnešný stret, našťastie, obišiel bez zranení na strane cestujúcich a zamestnancov RegioJetu. Záchranná služba odviezla na ošetrenie vodiča automobilu,“ priblížil Ondrůj. Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) doplnila, že vo vlaku bolo 13 cestujúcich, ktorí sa nezranili. Vlaková súprava by mala byť podľa Ondrůja pojazdná a nedošlo ani k jej vykoľajeniu. Na mieste zasahovali hasiči, ktorí zabezpečili prevoz cestujúcich do najbližšej stanice.

Železničnú trať sa už podľa hasičov podarilo sprejazdniť. „Cestujúcim sa ospravedlňujeme za komplikácie a spôsobené obmedzenie,“ dodal hovorca.

Ondrůj pripomenul, že železničná trať Komárno – Bratislava patrí medzi vysoko frekventované jednokoľajové železničné trate na Slovensku. Vlani sa tu na priecestiach stali nehody, všetky zavinili vodiči automobilov, viedli aj k zraneniam a stratám na ľudských životoch a spôsobili škody spolu za viac ako štyri milióny eur.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.