Na ozubenej železnici medzi Štrbou a Štrbským Plesom bude výluka

109
0

Štrba/Štrbské Pleso 29. mája (TASR) – Na ozubenej železnici medzi Štrbou a Štrbským Plesom budú oddnes do stredy 31. mája pracovníci Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) opravovať geometrickú polohu koľaje ozubenej železnice. V čase od 8.35 do 14.20 h bude doprava na trati prerušená, nahradená bude autobusovou dopravou. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

„ŽSR počas denných výluk uskutočnia opravu rozchodu koľaje a údržbu ozubených tyčí. Zároveň sa vykoná strojné podbitie trate, aby bol zabezpečený normovaný stav traťovej koľaje. Súčasne sa štrkom doplní koľajové lôžko a upraví do predpísaného profilu,“ priblížila hovorkyňa.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca na telefónnom čísle kontaktného centra 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.