Na myjavské kopanice zavíta vlak s parným rušňom

786
1

Myjava 4. septembra (TASR) – Klub priateľov histórie železničnej dopravy pripravuje v septembri pri príležitosti 16. ročníka Michalského jarmoku v Myjave a 170. výročia železníc na území Slovenska nostalgickú jazdu vlaku s parným rušňom 555.3008 prezývaným Mazutka. TASR informoval hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

Nostalgická jazda sa na trati Nové Mesto nad Váhom – Stará Turá – Myjava – Vrbovce uskutoční v sobotu 29. septembra. „Teda presne v deň Michalského jarmoku, čo v prípade príjemného počasia vytvorí zaujímavú ponuku pre širokú verejnosť užiť si aj parný vlak, aj jarmočné atrakcie na myjavskom námestí,“ uviedol hovorca mesta.

Zrekonštruovaný rušeň bol odovzdaný do prevádzky 30. októbra 2011. „Viezol napríklad mimoriadny vlakpočas Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2013 a pod hrebeňom Bielych Karpát sa objavil aj na čele zvláštnych fotovlakov pre zahraničných turistov,“ doplnil Hrin.

Foto: http://www.kphzd.sk

728*90

1 komentár

  1. Krásna mašinka. Ak dobre vidím a pamätám sa, tak je to koristná BR52, prerobená na kúrenie mazutom. A BR52 boli „Kriegslokomotive“, mašiny pre Wermacht na vojnové obdobie, pre nedostatok farebných kovov robené zo železa, liatiny a ocele namiesto medi a bronzu. Predpokladaná životnosť bola 5-8 rokov. Klobúk dolu pred ich skutočnou výdržou…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.