Na jazdu historickou Ančou dnes pozýva Náckova Štiavnica

478
0

Banská Štiavnica 21. apríla (TASR) – Jazdu historickou „Štiavnickou Ančou“ do Banskej Štiavnice dnes ponúka podujatie Náckova Štiavnica. Na 13. ročníku nebude chýbať ani samotný Nácko a jeho vtipy. Tohtoročné podujatie je venované Karolovi Turoňovi, interpretovi historickej postavy Lojza, kamaráta štiavnického Nácka.

Odchod vlaku zo železničnej stanice vo Zvolene je naplánovaný na 13.20 h, z Hronskej Dúbravy na 14.40 h s príchodom do Banskej Štiavnice o 15.20 h. Naspäť pôjde vlak o 17.00 h z Banskej Štiavnice so zastávkou o 17.55 h v Hronskej Dúbrave a príchodom do Zvolena o 18.10 h. Vstup do vlaku je bezplatný.

Ako informujú organizátori, v programe, ktorý bude nasledovať po príchode vlaku do železničnej stanice v Banskej Štiavnici, nebude chýbať súťažný kvíz zo znalosti „štjavnyčtiny“, súťaž v prednese náckovských vtipov, špásov a príbehov v štiavnickom dialekte, prednáška či pripomenutie si osobnosti Karola Turoňa.

Podujatie organizuje Klub historickej techniky pri Rušňovom depe vo Zvolene, Banskoštiavnicko-hodrušský banícky spolok v Banskej Štiavnici, mesto Banská Štiavnica, Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom – pracovisko Banská Štiavnica, Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici, Železnice Slovenskej republiky a občianske združenie Štokovec.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.