Na Art Film Fest do Košíc cestujete vlakom o polovicu lacnejšie

306
0

Bratislava 16. júna (TASR-OTS) – Všetkým návštevníkom medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest v Košiciach umožní Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) cestovať vlakom s 50 percentnou zľavou z obyčajného cestovného. Cestujúci si kúpi špeciálny lístok z ktoréhokoľvek miesta Slovenska do Košíc, späť cestuje bezplatne. Podmienkou je priložiť akúkoľvek vstupenku z festivalu. Art Film Fest sa uskutoční od piatka 17. júna do soboty 25. júna 2016. V Košiciach na milovníkov filmu čaká 6 kinosál, 13 filmových sekcií, 150 filmov a samozrejme nezabudnuteľná atmosféra.

„Vo vlaku sa podobne ako na filmovom plátne odohráva veľa príbehov, ľudia stretávajú životné lásky, nových priateľov a prežívajú zaujímavé okamihy. Aj preto sme sa rozhodli ponúknuť filmovým fanúšikom výraznú zľavu na vlaky ZSSK, aby mohli zažiť festivalovú atmosféru a bohatý program Art Film Festu,“ informuje v mene hlavného dopravcu festivalu ZSSK, Mgr. Jozef Schmidt, riaditeľ Úseku obchodu.

Košice sú významný železničný uzol, denne do tohto mesta prichádza celkovo takmer 80 diaľkových či regionálnych vlakov a rovnaký počet je v ponuke aj pri ceste z Košíc. Medzi hlavným mestom Bratislavou a Košicami (Bratislava – Žilina – Poprad – Košice a späť) jazdí počas dňa 14 diaľkových vlakov, spojenie je zabezpečené každé dve hodiny. Vlaky zastavujú v 20 staniciach. Do Košíc je možné cestovať priamymi diaľkovýmivlakmi aj zo Zvolena /Lučenca. Filmoví nadšenci môžu využiť prepravu do Košíc aj vnútroštátnymi nočnými vlakmis lôžkovými a ležadlovými vlakmi:

R 615 Zemplín (Bratislava Nové Mesto 22.37 h – Žilina 2.31 h – Košice 5.46 h)
R 801 Poľana (Bratislava Nové Mesto 22.51 h – Zvolen 2.57 h – Košice 6.48 h) Rovnako do Košíc prichádza denne až 61 regionálnych spojov z niekoľkých smerov – napríklad z Humenného (cez Trebišov), z Čiernej nad Tisou, z Prešova/Lipian, z Popradu – Tatier, z Moldavy nad Bodvou.

Ponuka je v predaji v pokladniciach ZSSK, je potrebné si pýtať osobitný lístok „VLAKOM na ART FILM FEST“:

platí z ktoréhokoľvek miesta Slovenska do Košíc a späť,
pri ceste späť je potrebné predložiť aj cinepass alebo filmovú vstupenku (http://artfilmfest.sk/info/vstupenky/)
lístok platí v 2. vozňovej triede všetkých kategórií vlakov okrem SuperCity
k lístku si možno dokúpiť miestenky, lôžka, ležadlá alebo doplatok do 1. triedy
pri nastupovaní v staniciach, kde nie je dostupný predaj v pokladnici, možno lístok kúpiť aj vo vlaku(bez prirážky), treba aktívne vyhľadať vlakvedúceho
do Košíc je možné cestovať od 17. júna (piatok), cestu späť je potrebné uskutočniť najneskôr do 26. júna (nedeľa)
lístok neplatí vo vlakoch iných dopravcov

Príklady:

Za cestovný lístok VLAKOM na ART FILM FEST do Košíc (cesta tam aj späť) zaplatí cestujúci:
len 18,76 eura pri ceste z Bratislavy
len 10,94 eura pri ceste zo Žiliny
len 17,02 eura pri ceste z Trnavy
len 5,10 eura pri ceste z Humenného
len 5,30 eura pri ceste z Popradu

Viac o programe filmového festivalu Art Film Fest na stránke: http://artfilmfest.sk/

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.