Modernizácia prináša obmedzenia v železničnej stanici v Považskej Bystrici

684
0

Považská Bystrica 8. septembra (TASR) – Modernizácia železničnej trate v úseku Púchov – Považská Teplá prinesie oddnes obmedzenia v železničnej stanici v Považskej Bystrici. Práce si vyžiadajú zmeny organizácie dopravy. 

Ako TASR informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavlíková, všetky vlaky osobnej dopravy budú smerované k novovybudovanému ostrovnému nástupišťu č. 2. Podchod k nástupišťu č. 2 nie je vybudovaný a prístup k ostrovnému nástupišťu je riešený úrovňovým priechodom pre cestujúcich cez koľaje, ktorý je umiestnený vľavo od východu z vestibulu na nástupišti č. 1.

„ŽSR upozorňujú, že dočasne nie je z bezpečnostného hľadiska možný prístup pre imobilných cestujúcich. Výluka, v rámci ktorej ŽSR realizujú modernizáciu trate, bude trvať do 15. decembra 2017,“ uviedla Pavlíková.

Výluka 2. traťovej koľaje v úseku železničná stanica Považská Bystrica – železničná stanica Púchov bola ukončená dnes ráno. Oddnes do 6. októbra bude výluka na 1. traťovej koľaji.

„ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s uvedenými zmenami a žiadajú verejnosť, aby venovala zvýšenú pozornosť hláseniam staničného rozhlasu, aby dbali o svoju bezpečnosť a riadili sa pokynmi zamestnancov stanice,“ uzavrela Pavlíková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.