Mnohým smrteľným nehodám nevieme zabrániť, zasiahnuť by mali i rodičia

292
0

Bratislava 26. septembra (TASR) – Pohyb mimo vyznačených priestorov pre cestujúcich je mimoriadne nebezpečný, ľudia môžu prísť i o život, upozorňujú Železnice slovenskej republiky (ŽSR). „V mnohých prípadoch sme bezmocní a nevieme tomu zabrániť,“ informovala TASR hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.
Predchádzajúci víkend (25. 9.) takto na železničnej stanici zahynulo dievča. Vyšlo na odstavený nákladný vozeň, bolo zasiahnuté elektrickým prúdom a zomrelo. „Apelujeme na rodičov, aby vždy vedeli, kde sa ich deti hrajú a aby im spolu s učiteľmi vysvetlili, že pohyb v blízkosti zdrojov vysokého napätia môže byť nebezpečný,“ povedala Pavliková.
Minulý týždeň sa na tratiach železníc odohrali štyri pokusy o samovraždu. „Takéto prípady si vyžadujú promptnú reakciu našich zamestnancov. Mnohokrát sa podarí rušňovodičovi zastaviť po zavedení rýchločinného brzdenia a zrážke zabrániť,“ dodala Pavliková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.