Minister dopravy R. Brecely vymenil šéfa štátnej ZSSK

574
0

Bratislava 20. júna (TASR) – Minister dopravy Roman Brecely (nominant #Siete) vymenil vedenie štátneho osobného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Z funkcie odvolal doterajšieho generálneho riaditeľa Pavla Gábora.

„Túto pozíciu bude do riadneho výberového konania zastávať Filip Hlubocký,“ uviedla pre TASR hovorkyňa ministerstva Karolína Ducká.

Hlubocký podľa denníka dlhé roky pracoval u štátneho nákladného dopravcu Železničná spoločnosť Cargo Slovakia. Aktuálne tam pôsobil ako šéf právneho oddelenia.
„Personálne zmeny na riadiacich pozíciách považuje minister za prirodzenú súčasť výmeny vedenia rezortu,“ doplnila Ducká. Osobný dopravca ZSSK je akciovou spoločnosťou, ktorej 100 % akcií vlastní štát prostredníctvom ministerstva dopravy.

Spoločnosť zabezpečuje osobnú železničnú dopravu a denne vypraví v priemere 1455 vlakov. V roku 2014 hospodáril dopravca so stratou 6,4 milióna eur, na rok 2015 mal plánovanú stratu 6,1 milióna eur a v roku 2016 ju chce znížiť na 5,5 milióna eur.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.