Miliardár D. Křetínský expanduje na železnici, kupuje firmu Spedica

369
0

Praha 16. decembra (TASR) – Český miliardár Daniel Křetínský pokračuje v expanzii do nákladnej železničnej dopravy. Do svojho portfólia zaradí spoločnosť Spedica, pod ktorú patria firmy s celkovým obratom vyše 1,3 miliardy Kč (48,11 milióna eur).

Vyplýva to z oznámenia, ktoré na svojich stránkach zverejnil český Úrad na ochranu hospodárskej súťaže. Ten musí spojenie firmy Spedica s Křetínskeho firmou EP Logistic International ešte schváliť.

Skupinu Spedica Group Companies vlastnia podľa obchodného registra po tretinách Martin Feiferlík, Petr Sýkora a Zuzana Kolbasová. Podľa informácií iDNES.cz by mal Křetínský získať vo firme 60-% podiel, 20-% podiely zostanú Feiferlíkovi a Sýkorovi, Kolbasová z firmy odíde.

Spedica patrí skôr k menším hráčom, ale jej podiel na trhu výrazne rastie. Celá skupina už vlani vykázala tržby okolo 1,3 miliardy Kč. Spadá pod ňu dopravca RM Lines s celkovo piatimi lokomotívami. Samotná Spedica sa postupne stala najväčším hráčom v oblasti prepravy obilia v Česku, podľa odhadov kontroluje 60 % trhu. Do skupiny patrí aj Railsped, ktorý má silnú pozíciu v doprave rafinérskych produktov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.