Mestskí poslanci budú rokovať o zapojení RegioJetu do IDS BK

366
0

Bratislava 23. septembra (TASR) – O zapojení súkromného dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji  (IDS BK) budú v stredu 27. septembra rokovať bratislavskí mestskí poslanci. Vyplýva to z programu zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Poslanci mali k tejto veci zaujať stanovisko už v júni, zastupiteľstvo však bolo prerušené. RegioJet pre TASR začiatkom roka uviedol, že chce vstúpiť do IDS BK. Vstup tohto dopravcu do dopravného systému už v júni schválilo zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), čo RegioJet označil za ďalší krok k naplneniu jeho dlhodobo deklarovaného záujmu.

Počas leta pokračovali rokovania medzi Bratislavskou integrovanou dopravou (BID) ako koordinátorom IDS BK a RegioJetom. Obe strany napríklad rokovali o podmienkach a nastavovaní zmluvných parametrov vstupu nového dopravcu a konzultovali technické požiadavky na akceptáciu čipových kariet cestujúcich a predaj cestovných lístkov. Rokovania naďalej pokračujú.

RegioJet by mal v rámci IDS BK obsluhovať zastávky Bratislava hlavná stanica, Bratislava Nové Mesto, Bratislava Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rovinka, Nové Košariská, Miloslavov, Kvetoslavov-zastávka a Kvetoslavov. V budúcnosti by na tejto trase mali pribudnúť dve nové zastávky, a to Martinský cintorín a Ružinov. Vlaková linka S70 by mala byť prevádzkovaná od 15-minútových intervalov počas dopravnej špičky po 60-minútové intervaly v ostatných časoch.

Pri cestovaní RegioJetom na trase linky S70 budú platiť všetky jednorazové a predplatné cestovné lístky IDS BK, ako aj duálna tarifa dopravcu, teda cestovné lístky platné iba na cestu vlakom.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.