Mestskí poslanci budú rokovať o zapojení RegioJetu do IDS BK

328
0

Bratislava 23. septembra (TASR) – O zapojení súkromného dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji  (IDS BK) budú v stredu 27. septembra rokovať bratislavskí mestskí poslanci. Vyplýva to z programu zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Poslanci mali k tejto veci zaujať stanovisko už v júni, zastupiteľstvo však bolo prerušené. RegioJet pre TASR začiatkom roka uviedol, že chce vstúpiť do IDS BK. Vstup tohto dopravcu do dopravného systému už v júni schválilo zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), čo RegioJet označil za ďalší krok k naplneniu jeho dlhodobo deklarovaného záujmu.

Počas leta pokračovali rokovania medzi Bratislavskou integrovanou dopravou (BID) ako koordinátorom IDS BK a RegioJetom. Obe strany napríklad rokovali o podmienkach a nastavovaní zmluvných parametrov vstupu nového dopravcu a konzultovali technické požiadavky na akceptáciu čipových kariet cestujúcich a predaj cestovných lístkov. Rokovania naďalej pokračujú.

RegioJet by mal v rámci IDS BK obsluhovať zastávky Bratislava hlavná stanica, Bratislava Nové Mesto, Bratislava Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rovinka, Nové Košariská, Miloslavov, Kvetoslavov-zastávka a Kvetoslavov. V budúcnosti by na tejto trase mali pribudnúť dve nové zastávky, a to Martinský cintorín a Ružinov. Vlaková linka S70 by mala byť prevádzkovaná od 15-minútových intervalov počas dopravnej špičky po 60-minútové intervaly v ostatných časoch.

Pri cestovaní RegioJetom na trase linky S70 budú platiť všetky jednorazové a predplatné cestovné lístky IDS BK, ako aj duálna tarifa dopravcu, teda cestovné lístky platné iba na cestu vlakom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.