Medzi Považskou Bystricou a Púchovom je pre nehodu obmedzená doprava

276
0

Bratislava/Považská Bystrica 3. februára (TASR) – Železničná doprava v úseku medzi Považskou Bystricou a Púchovom je od sobotného rána obmedzená. Dôvodom je dopravná nehoda nákladného auta. Informovala o tom hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavlíková. 

Železničná doprava bola síce už na danom úseku obnovená, jazdí sa však len po II. traťovej koľaji a rýchlosť vlakov je obmedzená na desať kilometrov v okolí miesta havárie.
Cestujúci by však zároveň mali počítať s tým, že počas dňa bude železničná premávka v tejto oblasti viackrát prerušovaná, aby mohla byť trať čo najskôr plne sprejazdnená.

„Cestujúci musia počítať s meškaním vlakov na hlavnom ťahu Bratislava – Košice, ako aj v smere na Lúky pod Makytou do Českej republiky,“ priblížila Pavlíková s tým, že železnice sa za nepredvídané situácie ospravedlňujú a cestujúci verejnosť prosia o trpezlivosť a pochopenie.

K cestnej nehode nákladného auta došlo pri Milochove. Podľa doterajších informácií sa plne naložené auto so štrkom prevrátilo a zhruba z dvojmetrovej výšky spadlo na železničnú trať vedľa cesty. Vodič utrpel zranenia a bol prevezený do nemocnice. Štrk sa vysypal na železničnú trať, čo si vyžiadalo stopnutie železničnej dopravy do 09.35 h.

Preprava cestujúcich bola zabezpečená náhradnou autobusovou dopravou. Príčiny havárie auta sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.