Medzi Košicami a Prešovom dnes premávali mimoriadne mikulášske vlaky

177
0

Košice/Prešov 27. novembra (TASR) – Malí i veľkí nadšenci starých vlakov dnes mali možnosť absolvovať mimoriadnu mikulášsku jazdu na trati medzi Košicami a Prešovom. Dokopy ich bolo šesť a využilo ich približne 400 ľudí. Historické motorové vlaky Magda, Ľubka a Prívešák boli plne obsadené.

„Ľudia majú radi túto atrakciu, na mikulášske vlaky si už zvykli,“ uviedol pre TASR člen Klubu historických koľajových vozidiel Ľubomír Lehotský. Organizátori akcie oceňujú, že podujatie našlo vo verejnosti odozvu. Motorový vlak s klasickými drevenými sedadlami vnímajú totiž cestujúci inak.

„Tí najmenší majú úplne úžasné reakcie,“ priblížil Lehotský s tým, že deti sa veľmi tešia z miesta, kde sa nachádzajú. „Takýto vlak ešte v živote nevideli,“ dodal. Tí starší si zas podľa jeho slov radi zaspomínajú na časy, keď sa takým vlakom vozili do školy či do roboty. Cestujúci zároveň oceňujú, že môžu zažiť Mikuláša týždeň pred jeho slávením.

Ľudia sa počas cesty vo vlaku stretávali s anjelmi, čertom i Mikulášom. Súčasťou dnešnej akcie bolo aj zoznámenie sa detí s výpravcom v prešovskej dopravnej kancelárii. Na peróne sa tiež mohli odfotografovať s Mikulášom i ďalšími postavičkami.

Výťažok z cestovného, ako aj dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.