MDV: Robíme všetko pre to, aby sme postupne zmodernizovali všetky kľúčové trate

582
1

Bratislava 12. marca (TASR) – Železnica prináša nielen celospoločenský úžitok, ale otvára aj nové možnosti podpory a rozvoja jednotlivých krajov na Slovensku. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR chce preto podľa Juraja Méryho zo sekcie riadenia projektov rezortu dopravy aj naďalej podporovať tento druh dopravy.

„Samozrejme, stále je čo zlepšovať, vyžaduje si to dnešná doba a my sa jej musíme prispôsobiť. Trendom je zvyšovanie rýchlosti, bezpečnosti, ktorým sa vo vyspelom svete uberajú všetky železnice. Preto ani my nemôžeme zastaviť tento vlak a robíme všetko preto, aby sme postupne zmodernizovali všetky kľúčové trate na Slovensku,“ priblížil Méry v úvode medzinárodnej konferencie Železnica v 21. storočí, ktorú v Bratislave organizuje Železničná spoločnosť Slovensko.

Modernizácia infraštruktúry samozrejme podľa Méry kráča ruka v ruke aj so zlepšovaním služieb pre cestujúcich, zvyšovaním ponuky či s lepšou dostupnosťou vlakovej dopravy pre všetkých, ktorí chcú takto cestovať.

Zároveň pripomenul, že v aktuálnom eurofondovom období môže Slovensko v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra využiť takmer miliardu eur z európskych peňazí na rozvoj železničnej dopravy. Súčasne môže Slovensko čerpať aj ďalšie európske peniaze z Nástroja na prepájanie Európy, a to 800 miliónov eur. „Verím, že aj vďaka tomu sa nám podarí zásadne zmeniť tvár slovenských železníc, aby sme sa priblížili k železničnej európskej špičke,“ dodal Méry.

728*90

1 komentár

  1. „robíme všetko preto, aby sme postupne zmodernizovali všetky kľúčové trate na Slovensku“

    To všetkorobenie smeruje k tomu, že modernizácia nebude stíhať obnovovať ani samu seba. Za 10 – 15 rokov skončí technická životnosť úseku BA – TT a to bude koniec modernizácie ešte v nedohľadne…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.