M. ČIKOVSKÝ: Vlaky zadarmo nemajú vplyv na kultúru cestovania

229
1

Bratislava 26. januára (Vovlaku.sk) – „Slovákov nerozdeľujú vlaky zadarmo, ale rozdiely a rozpory medzi bohatstvom a chudobou. Sociálny balíček vlaky zadarmo je len určitou formou národnej solidarity, pretože sa na to nedá využiť charita,“ hovorí v tridsiatom ôsmom diele podcastu Točňa dlhoročný hovorca slovenských železníc a železničný publicista Miloš Čikovský. V podcaste hovoríme o vlakoch zadarmo a kultúre cestovania na železniciach.

Prvý slovenský týždenný podcast TOČŇA o železničnej doprave prináša zaujímavosti z histórie železníc, aktuality z koľajovej dopravy a hovorí o trendoch v železničnej dopravnej infraštruktúre, osobnej a nákladnej doprave. Tvorcom podcastu je portál vovlaku.sk.

Podcast TOČŇA si môžete vypočuť aj na:


Listen to Stitcher

728*90

1 komentár

  1. Budem trocha oponovať p.Čikovskému.
    Cestovanie zadarmo vzniklo ako sociálny balíček Ficovej vlády, ktorú zaplatia občania a železničiari. To je síce solidárne ale čo je na tom sociálne, keď viac cestujú tí , ktorí chcú , ako tí, ktorí cestovať potrebujú alebo nemôžu (nevládny starí ľudia, o ktorých sa v našom štáte nemá kto postarať) a to je nespravodlivé. Poďme robiť charitu niekde inde pre tých, čo to naozaj potrebujú.
    Kultúra cestovania . Choďte sa pozrieť na trate TEŽ a OŽ do Tatier. Tu nie sú kontingenty ! Zadarmo cestujúci dôchodcovia si prídu na kávičku do Tatier a platiaci cestujúci sa nedostanú do vlaku a musia čakať na ďalší spoj pretože TEŽ a OŽ sú v posledných rokoch prepchaté . Študenti, ktorí prídu na výlet nie za školou (pretože tu nie je žiadna škola okrem SOU v St.Smokovci) si namiesto cestovného lístka kúpia fľašku tvrdého alkoholu a je po kultúre. Nehovoriac o invalidných bezdomovcoch , ktorí si z vlaku robia útulok. Žiadna kultúra
    Dajme ľuďom zľavy , ale nič zadarmo. Toto ľudia vedia zneužiť a prestanú si to vážiť – tak a ako za socíku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.