M. ČIKOVSKÝ: Ukrajinská železnica je železnica plná kontrastov

371
0

Bratislava 15. júna (Vovlaku.sk)- „Železnice v Ukrajine neprešli od čias Sovietskeho zväzu zásadnou modernizáciou. Je to železnica plná kontrastov – na jednej strane honosné železničné stanice, niekde až železničné chrámy s celkom slušnými službami, na druhej strane jazdia ešte staré hrdzavé exotické vozne s drevenými lavicami“, hovorí v 55. diele podcastu Točňa publicista Miloš Čikovský, ktorý si ako jeden z prvých cestujúcich vyskúšal jazdu vlakom po trati Košice – Mukačevo.

Od nedele 9. júna totiž začal na železniciach platiť letný cestovný poriadok a v jeho rámci na tejto trati denne premávajú dva páry vlakov.

Prvý slovenský týždenný podcast TOČŇA o železničnej doprave prináša zaujímavosti z histórie železníc, aktuality z koľajovej dopravy a hovorí o trendoch v železničnej dopravnej infraštruktúre, osobnej a nákladnej doprave. Tvorcom podcastu je portál vovlaku.sk.

Podcast TOČŇA si môžete vypočuť aj na:


Listen to Stitcher

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.