M. ČIKOVSKÝ: Autodopravcom nemá kto povedať, že cestná nákladná doprava nie je izolovaná

182
0

Bratislava 17. januára(Vovlaku.sk)- „Poplatky za prístup k železničnej infraštruktúre nie sú priaznivé v porovnaní s poplatkami za prístup k cestám a vôbec financovanie EÚ by malo byť lepšie zacielené na potreby sektora železničnej nákladnej dopravy. Celkovo bolo viac finančných prostriedkov EÚ vyčlenených na cesty ako na železničnú infraštruktúru. A vôbec neboli konkrétne zacielené na potreby železničnej nákladnej dopravy,“ hovorí dlhoročný hovorca slovenských železníc a publicista Miloš Čikovský a v 69. diele podcastu Točňa upresňuje a doplňuje svoj názor na problémy autodopravcov a ich blokádu ciest.

Prvý slovenský týždenný podcast TOČŇA o železničnej doprave prináša zaujímavosti z histórie železníc, aktuality z koľajovej dopravy a hovorí o trendoch v železničnej dopravnej infraštruktúre, osobnej a nákladnej doprave. Tvorcom podcastu je portál vovlaku.sk.

Podcast TOČŇA si môžete vypočuť aj na:


Listen to Stitcher

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.