Leo Express ruší dočasne štvrtinu spojov, jeho vlaky prejdú úpravou

545
1

Praha 10. januára (idnes.cz) – Súkromný dopravca Leo Express zrušil od pondelka časť svojich vlakových spojov. Dôvodom sú úpravy pätice jednotiek Stadler Flirt, ktoré dopravca má.

Vyplýva to z cestovného poriadku na webových stránkach dopravcu. Z dvanástich spojov, ktoré má Leo Express v cestovnom poriadku, sa rušenie týka celkovo štyroch, v prípade jedného ale iba v utorok. Zrušenie platí až do odvolania.

„Vykonávame technické vylepšenia vlastností našich jednotiek. Proces bohužiaľ znamená aj prevádzkové zmeny, „povedal šéf Leo Express Peter Köhler. O aké technické vylepšenia ide, neuviedol.

Podľa stránky Európskej komisie ide ale s najväčšou pravdepodobnosťou o inštaláciu nového zabezpečovača ETCS 2 pre prevádzku v Česku, Slovensku a Poľsku. Na jeho obstaranie dostal Leo Express podobne ako ďalší dopravcovia dotáciu vo výške 85% celkových nákladov v celkovej výške 1,5 milióna eur.

Môže ísť aj o takzvanú „polonizáciu“, teda dovybavenie jednotiek, aby mohli zachádzať do Poľska. Svoj plán na spojenie do Varšavy odhalil Leo Express už vlani, zatiaľ k nemu ale nedošlo. Leo Express rozsah úprav nekomentoval.

Kvôli úpravám bude dopravcovi časť jednotiek pre nasadenie v pravidelnom turnusu chýbať, preto musel niektoré spoje zrušiť. „Zvolili sme obdobie, kedy sa zmena dotkne najmenšieho počtu cestujúcich. Za súčasné obmedzenie sa ospravedlňujeme, od marca už budú naše jednotky plne v prevádzke, „dodal Köhler.

Firma už od nového grafikonu vedela, že tento termín budú vlaky mimo prevádzky, a preto ani nepredávala na škrtnuté spoje lístky.

728*90

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.