Leo Express prepravil 1 000 bicyklov. Celková trasa by vydala za 7 ciest okolo rovníka

520
0

Praha 10. august (Leo Express) – Služba preprava bicyklov vo vlakoch a autobusoch, ktorú Leo Express spustil v apríli tohto roku, prekonala v auguste prvú tisícku. 

Bicykle vo všetkých svojich vlakových spojoch a väčšine autobusových začal Leo Express prepravovať na začiatku tohtoročného apríla.

„O službu prepravy bicyklov registrujeme veľký záujem. Hranicu jedného tisíca prepravených bicyklov sme dosiahli počas prvých štyroch mesiacov odvtedy čo možnosť transportu bicyklov v rámci našich spojov ponúkame, „hovorí Kateřina Veitová, tlačová hovorkyňa spoločnosti.

Službu dopravca počas mesiaca august ešte rozšíri. Od 22. augusta tak bude možné cestovať s bicyklami na linke Košice – Užhorod – Mukačevo, o týždeň neskôr 29. augusta tiež na novej linke Varšava – Krakov – Košice – Budapešť. Poslednou menovanou zastávkou vzrastie počet krajín, kam Leo Express svojich cestujúcich (s bicyklami alebo bez) prepravuje, na sedem.

Najčastejšie sa cestujúci s bicyklami na palube vlakov a autobusov Leo Express vydávajú z Prahy, Olomouca a Přerova. Výnimkou však nie sú ani stanice na Slovensku, v Poľsku či Rakúsku. Celkovo zatiaľ bicykle na špeciálnych stojanoch na linkách dopravcu prešli viac ako 300 tisíc kilometrov, teda trasu, ktorá by vydala na sedem ciest okolo rovníka alebo by stačila na štyri pätiny cesty na Mesiac.

Za prepravu bicykla zaplatí cestujúci 49 českých korún. Miesta pre bicykle sú blokované pre cestovné lístky v tarife Kolo, vždy 24 hodín pred plánovaným odchodom spoja sú voľné miesta odblokované k rezervácii pre ostatných cestujúcich. Na jednom spoji možno súčasne prepravovať 1- 4 bicykle, v závislosti na danom spoji.

Viac o preprave bicyklov a kapacite jednotlivých liniek nájdete tu a v priloženej mapke: www.le.cz/kolo

 

Foto: Leo Express

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.