Leo Express odtajnil časť interiéru nových vlakov, prídu aj na Slovensko

1249
0

Praha 11. júna (LeoExpress) – Leo Express odtajnil časť interiéru nových elektrických vlakov od najväčšieho vlakového výrobcu CRRC. Tri vlaky dorazia z Číny loďou do Európy v polovici tohto roka a následne ich prepravia do Českej republiky. Jednotky budú mať vlastný originálny dizajn, v ktorom budú jazdiť iba vlaky Leo Express. Na realizácii spolupracovali české dizajnérske štúdiá a ďalší českí a európski dodávatelia. Jednotky budú po testovaní nasadené na národné i medzinárodné linky. Ide o investíciu v hodnote viac ako 5 miliárd českých korún.


„Leo Express vyvinul spoločne so CRRC nový typ elektrickej jednotky, ktorej dizajn a koncept vlastný naša spoločnosť. Ten vychádza zo skúseností nabratých z miliardy prejdených osobokilometrov v českej i medzinárodnej prevádzke. Plní tak požiadavky našich zákazníkov po moderných službách a ergonómii. Jednotka bude viacsystémová a takzvane hybrid-ready – to znamená, že bude schopná jazdiť kdekoľvek na stredoeurópskej železnici, „hovorí Peter Koehler, CEO Leo Express. Jazdiť budú na Slovensku, v Poľsku a samozrejme v Česku.

Na projekte vlakov sa spolupodieľajú české dizajnérske štúdiá a dodávatelia, od ktorých pochádza približne 20% komponentov. Českí subdodávatelia tak majú príležitosť zúčastniť sa exportu českých výrobkov a služieb do zahraničia a do budúcnosti sa im otvára možnosť spolupráce s významným odberateľom techniky a služieb pre koľajové vozidlá.

Vnútorné rozvrhnutie vozidla a jednotlivé prvky boli navrhnuté spoločnosťou podľa potrieb cestujúcich, ako ich poznajú z doterajšej prevádzky. Vlak bude disponovať novým modelom kuchyne, ktorý umožní ponúkať ešte viac čerstvého zdravého občerstvenia ako doteraz. Zároveň ponúkne dostatok miesta pre triedenie odpadu. Vlaky majú nízkopodlažný prístup pre rodičov s kočíkom, cestujúcich na invalidnom vozíku alebo cykloturistov, a samozrejmosťou je aj dostatočný priestor pre batožinu, lyže a bicykle. Zároveň sú rešpektované rozdielne potreby jednotlivých cestujúcich, a preto sa môžu tešiť na špeciálne upravenú vyššiu triedu alebo detský oddiel. Dizajn nových Leo Express vozňov je v podobe a farbách spoločnosti, železnicu tak posilnia ďalšie čierne vlaky.

Spoločnosť podpísala zmluvu na dodávku troch elektrických vlakových súprav a opciu na ďalších 30 jednotiek. Všetky jednotky sú klimatizované, vybavené Wi-Fi pripojením a zásuvkami, vrátane USB. Konkrétne trasy nových vlakov spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.