LEO Express ako prvý dopravca začal predaj lístkov na cestovný poriadok od decembra 2016

1227
0

Praha 19. október (vovlaku.sk) – Leo Express dnes začal s predajom na nový vlakový cestovný poriadok platný od 11. decembra 2016. Spoločnosť tak chce svojim zákazníkom umožniť pokojný nákup cestovných lístkov na sviatky, počas ktorých bývajú spoje často vypredané. Po novom budú vlaky zastavovať v stanici Praha-Libeň a výrazne zrýchlia na Slovensku.

aimg_7181

Vďaka dobrej dostupnosti ponúka zastávka v Libni alternatívnu voľbu pre časť Prahy, pre ktorú je pražská hlavná stanica horšie dostupná. Atraktívna je táto zastávka najmä pre obyvateľov Vysočian, Palmovky a Karlína. Ďalšou novinkou je zmena času odchodu prvého ranného spoja z Prahy do Ostravy, ktorý odchádza už o 7:13. Jazdná doba medzi Ostravou Svinov a Prahou Libní bude iba 3h 1min. Bezkonkurenčná je aj jazdná doba 2h 30min z Prahy do Zlínskeho kraja, tzn. o 30 minút rýchlejšie ako štátna konkurencia a o 11 minút rýchlejšie než súkromná konkurencia. Cestujúci si v novom cestovnom poriadku budú môcť vybrať z celkovo 7 spojov medzi Prahou a Zlínskom.

img_5957-edit

„Rok 2016 ukázal, že dopyt po službách Leo Express je po celej strednej a východnej Európe. Na naše vlakové spoje už dnes nadväzujú autobusy do Mníchova, Salzburgu, Varšavy, Krakova a tiež do ukrajinského Ľvova či Mukačeva. Zároveň ako najrýchlejšie rastúci dopravca v Európe udržiavame najlepšie prevádzkové a bezpečnostné výsledky. Naše spoje dnes obsluhujú viac ako 70 miest, napríklad medzi Prahou a Ostravou zastavujeme vo viacerých obciach ako štátny konkurent, konkrétne v Kolíne, Zábřehu a Hraniciach na Morave. V roku 2016 sme zaviedli veľké množstvo produktových noviniek, ako napríklad najlepšie LTE pripojenie alebo odvoz domov v Ostrave, pričom tento koncept plánujeme postupne rozširovať. Ďakujeme našim zákazníkom za prejavenú dôveru a veríme, že nový cestovný poriadok a produktové novinky prinesú pre Leo Express minimálne podobné tempo rastu ako v roku 2016. Za mňa už nie je dôvod cestovať s nikým iným ako s LEO Express. Podporujte nás aj naďalej, nech môžeme vstúpiť na ďalšie trasy „vysvetľuje Peter Köhler, CEO spoločnosti Leo Express pre Európu.

aimg_0112

Pilotný projekt „Odvoz domov“ minibusom v Ostrave pre posledný spoj LE1371 o 20:52 z Prahy do Ostravy využilo už vyše 750 cestujúcich. Leo Express chce tak túto službu postupne rozširovať aj na ďalšie spoje. Celkovo za prvých 9 mesiacov cestovalo s LEO Express vyše 976 000 cestujúcich, teda takmer o 30% viac ako v roku 2015.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.