Kapacitu Ľadového expresu pre veľký záujem navýšili

675
0

Košice 18. júla (TASR) – So zdvojnásobenou kapacitou miest vyrazí v sobotu (21.7.) nový turistický vlakz Košíc k Dobšinskej ľadovej jaskyni. Organizácia Košice Región Turizmus (KRT) v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) tak podľa vlastných slov reaguje na vysoký dopyt cestujúcich turistov.

Mimoriadny turistický vlak Ľadový expres bol v oboch predchádzajúcich prípadoch úplne vypredaný. „Enormný záujem ukazuje opodstatnenosť tohto mimoriadneho vlakového spojenia. Potvrdzuje tiež, že neustále úsilie o zlepšovanie dostupnosti atraktívnych lokalít si nachádza svojho adresáta. Pochopiteľne nás to teší, zároveň však chceme dopriať cestujúcim čo najväčší komfort a pokojný presun tam i nazad,“ uviedla výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková s tým, že najbližšiu sobotu bude k dispozícii klimatizovaný vlak so 170 miestami na sedenie. Pripomenula tiež, že na základe dopytov pribudla medzi výstupné a nástupné stanice aj zastávka Mlynky.

Mimoriadny turistický vlak Ľadový expres premáva každú prázdninovú sobotu vrátane 1. septembra. Vyráža z Košíc o 7.56 h s možnosťou nástupu v Kysaku i Margecanoch. Cestujúci sa v ňom odvezú na juh Slovenského raja, kde môžu vystúpiť okrem konečnej zastávky, ktorou je Dobšinská ľadová jaskyňa, aj v zastávkach Mlynky, Dedinky a Stratená. Rovnaké možnosti sú aj pri ceste naspäť, pričom vlak prichádza do Košíc o 18.44 h.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.