IC vlaky sú pred Vianocami takmer vypredané, záujem stúpa aj o rýchliky

253
0

Bratislava 20. decembra (TASR) – Záujem ľudí o cestovanie vlakom na Vianoce za rodinami a blízkymi narastá, najväčší nápor očakáva štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od stredy 21. decembra. Už v súčasnosti je podľa hovorcu firmy Tomáša Kováča dopoludňajší InterCity (IC) vlak s odchodom z Bratislavy o 9.47 h, ktorý smeruje do Košíc, obsadený na 80 %. Popoludňajší takýto spoj s odchodom z hlavného mesta o 15.47 h má miesta obsadené na 96 %.

„Vo štvrtok 22. decembra a v piatok 23. decembra sú IC vlaky takmer vypredané,“ doplnil Kováč. O posledných voľných miestach sa môžu cestujúci podľa jeho slov informovať v Kontaktnom centre ZSSK na čísle 18 188 alebo prostredníctvom e-shopu na internetovej stránke slovakrail.sk.

Záujem je však podľa dopravcu aj o miestenky do rýchlikov na trase Bratislava – Košice, a to najmä vo štvrtok 22. decembra a v piatok 23. decembra v priebehu celého dňa. „Miestenky v rýchlikoch Horalky Sedita, Manner Neapolitaner, Dargov, Fixinela, Spišan, Intersport a Zemplín sú vypredané na približne 80 až 90 %,“ vymenoval Kováč.

Čo sa týka spiatočnej cesty z východného Slovenska do Bratislavy po Vianociach, najväčší záujem je podľa dopravcu o spoje v pondelok 26. decembra. Popoludňajší IC vlak s odchodom z Košíc o 15.31 h je v tento deň už teraz vypredaný na 80 %.

ZSSK celkovo pridáva v období sviatkov 20 posilových vlakov, ktoré sú štandardne zapracované v grafikone vlakovej dopravy. Okrem toho pridáva aj dva páry mimoriadnych vlakov. Tie už nie sú zapracované v cestovnom poriadku, údaje o nich sú podľa Kováča zverejnené na internetovej stránke dopravu.

Prvý z týchto mimoriadnych vlakov odchádza z Bratislavy o 13.34 h vo štvrtok 22. decembra a smeruje do Košíc. Druhý mimoriadny vlak pôjde vo štvrtok 5. januára z Bratislavy o 13.34 h tiež do Košíc. V opačnom smere z Košíc do hlavného mesta pôjde mimoriadny vlak v nedeľu 1. januára a v nedeľu 8. januára s odchodom z Košíc o 14.18 h.

„Okrem mimoriadnych a posilových vlakov pridala ZSSK viac ako 130 posilových vozňov k vlakom kategórií InterCity, k rýchlikom, regionálnym rýchlikom, regionálnym expresom a osobným vlakom, aby sme uspokojili zvýšený dopyt zákazníkov,“ dodal Kováč.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.