Historický vlak Hurvínek jazdil na trase Žilina – Rajecké Teplice

430
0

Rajecké Teplice 5. augusta (TASR) – Historický motorový vlak Hurvínek jazdil počas víkendu (4. a 5.8.) na trase Žilina – Rajecké Teplice v rámci podujatia Rajecká Anča – Dni československých železníc, ktoré sa konalo pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky a podniku Československé dráhy. TASR o tom informoval historik dopravy Považského múzea Žilina (PMZA) Peter Šimko.

„Na podujatí sme pripravili výstavku najväčších udalostí, ktoré sa v období Československých dráh na železnici uskutočnili,“ uviedol Šimko.

Hlavnou atrakciou bola podľa neho jazda historickým autobusom Karosa ŠD 11 v rámci Rajeckých Teplíc a jazda historickým vlakom zo Žiliny do Rajeckých Teplíc. „Motorový vozeň, takzvaný Hurvínek, červenej farby bol typický pre lokálne trate v 50. až 70. rokoch,“ dodal historik dopravy PMZA.

Návštevníci mohli vidieť tiež výstavu v Múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach. „Je tam stála expozícia, zameraná na vývoj dopravy na Slovensku, čiže z každého rožku trošku. Niečo zo železničnej, niečo z cestnej dopravy. Je to v podstate prierez od kolesa až po súčasnosť v doprave. Zaujímavosťou sú historické motocykle, ktoré máme zapožičané od našich partnerov a spoluzakladateľov múzea Ariel Klub Slovensko. Zaoberajú sa renováciou a zbieraním historických motocyklov,“ doplnil Šimko.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.