Francúzske železnice odhovárajú ľudí od cestovania v horúčavách

281
0

Paríž 24. júla (TASR) – Francúzsky národný železničný dopravca odporúča cestujúcim, aby odložili alebo zrušili svoje cesty v parížskej aglomerácii a ďalších 19 regiónoch, kde bola na štvrtok vyhlásená najvyššia výstraha pred horúčavami. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Podnik SNCF zároveň s týmto odporúčaním ponúka vrátenie peňazí za cestovné lístky alebo ich výmenu. Ostatným cestujúcim poskytujú zamestnanci zadarmo fľaše s vodou.

Oblasť, kde platí tzv. červená výstraha, predstavuje pätinu rozlohy kontinentálneho Francúzska. Okrem Paríža sem patria aj iné severofrancúzske regióny a Burgundsko. V samotnom hlavnom meste sa očakávajú rekordné teploty do 42,2 stupňa Celzia.

Vlne mimoriadne horúceho počasia medzitým čelia aj iné európske krajiny.

Francúzska ministerka zdravotníctva Agnez Buzyn v stredu povedala, že horúčavy postihujú vo Francúzsku približne 20 miliónov ľudí. Teploty podľa nej vystúpia o dva stupne vyššie než v roku 2003, keď vlne horúčav v tejto krajine podľahlo takmer 15.000 prevažne starších ľudí.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.