Francúzska vláda si od Alstomu objednala 21 vysokorýchlostných vlakov TGV

535
0

Paríž 4. októbra (TASR) – Francúzska vláda si od Alstomu objednala 21 vysokorýchlostných vlakov TGV. To umožní francúzskemu priemyselnému koncernu zachovať produkciu v závode, ktorý sa nachádza v severofrancúzskom meste Belfort. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Alstom v septembri oznámil, že plánuje presunúť 400 zo 480 pracovných miest zo závodu v Belforte do továrne v Reichsoffene a obmedziť operácie v závode z dôvodu poklesu objednávok.

Koncern dnes uviedol, že plán, ktorý predstavil štátny tajomník pre priemysel Christophe Sirugue a šéf Alstomu Henri Poupart-Lafarge, umožní zachovať priemyselné aktivity v Belforte. Francúzska vláda, ktorá vlastní v Alstome 20 %, si objednala 21 vlakov TGV Euroduplex a 20 posunovacích lokomotív. Okrem toho potvrdila objednávku na 30 InterCity vlakov.

Alstom dodal, že sa zaviazal modernizovať svoje operácie v závode v Belforte, pričom do roku 2019 v tejto súvislosti mal zamestnať 150 ľudí. Spoločne s priemyselnými a finančnými partnermi spoločnosť investuje do nevyhnutnej diverzifikácie závodu v Belforte.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.