Flixbus začne v Nemecku jazdiť aj s vlakmi, bude spolupracovať s Leo Express

346
0

Praha 6. marca (iDnes.cz) – Flixbus v Nemecku štartuje prevádzku vlakov, zelené vlaky začnú prevádzku 24. marca najprv na trase medzi Kolínom a Hamburgom. V polovici apríla potom pribudne druhé spojenie medzi Berlínom a Stuttgartom, prevádzkované spoločnosťou Locomore, uviedol denník Welt.

Nie tejto linke spolupracuje Flixbus s českým dopravcom Leo Express. O vstupe doteraz výhradne autobusového dopravcu na železničný trh sa špekulovalo dlho, teraz je to skutočnosťou. Flixtrain najskôr začne jazdiť päťkrát týždenne medzi Hamburgom a Kolínom nad Rýnom. Okrem cieľových staníc súpravy ešte zastavia v Düseldorfe, Diusburgu, Gelsenkirchene, Münsteri a Osnabrücku.

Prevádzku linky z Hamburgu do Kolína Flixtrain prevzal po KHX – Hamburk- Köln-Express. Vlaky na tejto trase bude mať na starosti firma BTE Bahntouristik Express.

Na linke z Berlína do Stuttgartu, ktorú Flixtrain spustí v druhej polovici apríla, bude spolupracovať s Leo Expressom. Český dopravca dostane na starosti prevádzku linky, Flixbus sa postará o marketing a predaj cestovných lístkov. Obe spoločnosti už spolupracujú a to od doby, keď český dopravca prevzal stratovú spoločnosť Locomore.

Flixbus sa zatiaľ sústredí na nemecký železničný trh, avšak premýšľa aj o rozšírení ponuky o diaľkové vlakové spoje. „Cezhraničné prevádzka je komplikovaná kvôli rozličným systémom. Tam vsadíme na autobus, „povedal šéf Flixbusu André Schwämmlein.

FlixBus začal prevádzku v Nemecku v roku 2013 po deregulácii trhu diaľkovej dopravy. Popri Nemecku pôsobí prostredníctvom partnerských dopravcov v 26 európskych krajinách vrátane Českej republiky. Denne prevádzkuje spoje do 1 400 destinácií. V Česku pôsobí od roku 2014.

Zdroj: iDnes.cz

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.