Exmajitel pivovaru Lobkowicz kúpil 14 percent akcií Leo Express

381
0

Praha 23. jún (idnes.cz) – Bývalý väčšinový vlastník pivovarskej skupiny Lobkowicz Martin Burda kúpil 14 percentný podiel v českom súkromnom železničnom dopravcovi Leo Express. Stal sa druhým najväčším akcionárom v spoločnosti po Leošovi Novotnom, ktorý vlastní vyše 80 percent akcií.

Denníku E15 transakciu potvrdili Burda aj hovorkyňa Leo Expressu Petra Valentová. Ďalším akcionárom Leo Expressu je Peter Jančovič, ktorý dopravcovi nedávno predal poľskú minibusovú firmu Tiger Express obsluhujúcu prepojenie Ostravska predovšetkým s poľskými letiskami. Viac než dve percentá akcií vlastní generálny riaditeľ Leo Expressu Peter Köhler.

Clipboard02

Novotného Leo Express začal v roku 2012 prevádzkovať s novými súpravami Stadler Flirt spojenie medzi Prahou a Ostravskom. Vlaky začali časom jazdiť až do Košíc a postupne sa na ne napájali autobusové linky do Poľska, Rakúska a na Ukrajinu. Vďaka partnerstvu s FlixBusem má firma v sieti tiež linky do Nemecka.

Leo

Leo Express vlani znížil stratu na 67 miliónov českých korún z 135 miliónov v roku 2014. Tržby spoločnosti vzrástli o 80 miliónov korún na približne 260 miliónov českých korún.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.