Eurostar chce znížiť počet služieb a pracovných miest

355
0

Londýn 13. október (Railway Gazette) – Prevádzkovateľ vysokorýchlostných vlakov Eurostar, ktoré jazdia v podmorskom tunely pod Lamanšským prielivom chce znížiť počet služieb, ktoré poskytujú o 8% a má v úmysle znížiť počet pracovných miest o 80.

„Je to náročné prostredie pre všetky cestovné kancelárie a musíme manažovať naše náklady veľmi opatrne“, povedal zástupca Eurostar prel Railway Gazette. „To je dôvod, prečo sme sa zamerali na veľkosť a spôsob nášho podnikania. Zaviazali sme sa minimalizovať vplyv týchto zmien na kolegov a v súčasnosti sa zameriavame na zvládanie prípadného zníženia prostredníctvom dobrovoľných odchodov a voľna, tak dobre ako je to možné. “

Odborová organizácia Zväzu dopravy pre odmeňovanie povedala, že škrty nasledovali po „závažnom znížení počtu cestujúcich a príjmov“ v roku 2016, ktoré viedli Eurostar k „významnému zníženiu nákladov v iných oblastiach“ pred vyhlásením straty pracovných miest.

PHOT0054.JPG

Eurostar vyhlásil v auguste, že počet cestujúcich v 2. štvrťroku 2016 klesol o 3% oproti 2. štvrťroku 2015 na 2, 7 milióna, čo spôsobilo nižšie tržby o 10%, čiže 208 miliónov libier. Generálny riaditeľ Nicolas Petrovic to prisudzuje terorizmu a neistote vyplývajúcej z výsledkov hlasovania vo Veľkej Británii o opustení Európskej únie a spomaleniu prevádzky na svetových trhoch.

Eurostar povedal pre Railway Gazette, že ďalším faktorom škrtov je dodávka vlakových súprav Siemens Velaro e320, ktoré majú väčší počet sedadiel, ako mal pôvodný vozňový park. Doteraz im už dopravili 11 zo 17 súprav Siemensu. Program na obnovu pôvodnej triedy vlakov 373 pokračuje s tretíkrát zrenovovanými súpravami e300, ktoré čakajú na skorý návrat, pričom sa Eurostar stále rozhoduje, koľko vlakových súprav celkovo zrekonštruuje.

Straty pracovných miest sa budú dotýkať palubného a staničného personálu, ústredia  v Times House v Londýne, údržbárskeho depa v Temple Mills a kontaktného centra Eurostar. TSSA sa dohodla na období, kedy zamestnanci môžu vyjadriť záujem o dobrovoľné odstupné, s výnimkou zamestnancov v Times House, s ktorými sa dohodnú individuálne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.