Do konca septembra si môžu cestujúci vo vlakoch nechať zmerať krvný tlak

95
0

Bratislava 21. septembra (TASR) – Ešte do konca budúceho týždňa si môžu ľudia nechať odmerať krvný tlak vo vlakoch medzi Bratislavou a Košicami. Ide o takzvané „Vlaky zdravia“, ktoré počas septembra jazdia po Slovensku v rámci akcie Spolu chránime Vaše srdcia.

„Je to výborná príležitosť nechať si preveriť svoj zdravotný stav. Nič to nestojí, dokonca som rád, že viem, ako na tom zdravotne som,“ opísal minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), ktorý si dnes tiež nechal vo vlaku zmerať krvný tlak.

Vyzval zároveň aj ostatných cestujúcich, aby tak urobili tiež. Vo Vlakoch zdravia si môžu ľudia počas cesty nechať odmerať krvný tlak, cholesterol, cukor aj srdcovú arytmiu. Vypravuje ich štátna Železničná spoločnosť Slovensko počas septembra na trati Bratislava – Košice a späť, konkrétne tri dni v každom týždni. Celkovo ich je 12 a posledný vlak zdravia vyrazí na trať 28. septembra.

Odborníci si zároveň podľa hovorkyne ministerstva dopravy Karolíny Duckej posvietia na zdravie Slovákov aj priamo na vlakových staniciach v Bratislave, Košiciach a vo Zvolene. „Záujemcom zdarma zmerajú krvný tlak, cholesterol, cukor a srdcovú arytmiu, vďaka čomu spoznajú svoje riziko vzniku srdcovocievnych ochorení,“ opísala. Cieľom akcie je podľa jej slov zvýšiť záujem ľudí o svoje zdravie a predchádzať tak srdcovocievnym ochoreniam, ktoré patria na Slovensku k najčastejším.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.