Do Bratislavy prišiel prvý žltý vlak ťahaný rušňom TRAXX

486
0

Bratislava 28. máj (RegioJet) – RegioJet sa chystá v nasledujúcich týždňoch výrazne investovať do svojho vozového parku. Nakupuje štyri rušne Bombardier TRAXX a až 16 moderných vozňov s tabletmi v opierkach sedadiel.

RegioJet dnes v Bratislave privítal prvý zo štyroch rušňov, ktoré aktuálne nakupuje na svoje medzinárodné linky. Jedná sa o špičkové rušne TRAXX kanadského výrobcu Bombardier, nedávno zhotovené v Nemecku.

Po úspešnej testovacej prevádzke v Českej republike ich dnes začína trvalo nasadzovať na svoje medzinárodné vlaky z Bratislavy cez Brno do Prahy, časom by sa mali objaviť aj v čele vlakov z Viedne do Prahy a z Košíc cez Žilinu do Prahy.

Nové viacsystémové rušne sú zhotovené na rýchlosť 160 km/h, známe sú predovšetkým vysokou spoľahlivosťou v prevádzke.  Počas dvojtýždňovej skúšobnej prevádzky v Českej republike na nich nezaznamenali jedinú závadu. Nové rušne sa zároveň stretli s veľmi pozitívnym ohlasom rušňovodičov, ktorí oceňujú ich stabilitu na trati, priestranné klimatizované stanovište, veľmi jednoduché a komfortné ovládanie a ďalšie moderné technické prvky. Aj preto RegioJet plánuje počas leta pridať k súčasným dvom rušňom ďalšie dva rovnakého typu, pričom do budúcna uvažuje nad nákupom ďalších hnacích vozidiel.

RegioJet je historicky prvým dopravcom na Slovensku a v Českej republike, ktorý tento moderný typ rušňa využíva v osobnej doprave.

RegioJet rovnako investuje aj do nových vozňov. V najbližších týždňoch rozšíri jeho vozový park až 16 nových vozňov Astra, ktoré budú mať v sedadlách zabudované dotykové obrazovky s možnosťou sledovania filmov, hrania hier a surfovania po internete. Prvé dva vozne už RegioJet prevzal od výrobcu a postupne ich začína nasadzovať do prevádzky.

Počet týchto moderných vozňov sa tak zvýši zo súčasných 10 až na 26 a plánom je nasadzovať ich na všetky linky. Vďaka rozšíreniu vozového parku bude RegioJet môcť súčasne zaviesť do prevádzky ďalší nový vlak, ten by mal od septembra premávať každý deň o 8:45 z Bratislavy do Prahy a o 17:21 späť z Prahy do Bratislavy. Celkovo by tak vlakmi spájal Bratislavu a Prahu v oboch smeroch až 4x denne.

Okrem nových lokomotív Bombardier TRAXX bude RegioJet na Slovensku aj naďalej prevádzkovať moderné rušne Siemens Vectron.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.