Do bratislavského integrovaného dopravného systému vstupuje RegioJet

371
0

Bratislava 27.marca (RegioJet, TABLET.TV) – RegioJet vstupuje v nedeľu 1. apríla do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Integrácia sa dotýka vlakovej linky Bratislava-Dunajská Streda – Komárno, a to na území celého Bratislavského samosprávneho kraja, teda až po stanicu Kvetoslavov.

 

Vo vlakoch dopravcu, ktoré budú po novom označené ako linka S70, sa bude dať cestovať už aj s bežnými električenkami a cestovnými lístkami IDS BK (lístkami na MHD). Na území Bratislavy sa súčasne stane novým prostriedkom MHD a výrazne zlepší obsluhu odľahlých mestských častí Vrakuňa, sídliska Dolné hony a Podunajských Biskupíc, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti Bratislavy. Tá dnes trpí jednou z najhorších dopravných situácií v hlavnom meste a trápi sa s každodennými zápchami. S nadhľadom sa dá povedať, že RegioJet v týchto častiach mesta zastúpi chýbajúcu električku a ponúkne rýchle a kapacitné spojenie s centrom mesta formou koľajovej dopravy.

 

S ohľadom na vstup do IDS BK RegioJet upravil všetky svoje cestovné poriadky, v ktorých sme po novom vyznačili tarifné zóny IDS BK a možnosti prestupu na ostatné druhy verejnej dopravy. Tie budú bezplatne k dispozícií všetkým cestujúcim, ktorí si ich môžu vyzdvihnúť na pobočkách dopravcu a priamo vo vlakoch.

 

Súčasne uvažujeme aj nad novinkami v automatickom hlásení zastávok vo vlakoch. Po zavedení hlásení v slovenčine a maďarčine plánuje na integrovanom úseku do budúcna ohlasovať aj prestupy na jednotlivé linky MHD, navyše v súpravách, ktoré sú vybavené elektronickými displejmi, budú v spolupráci s imhd.sk cestujúcich informovať aj o možnostiach prestupu na spoje MHD prostredníctvom elektronickej tabule reálnych odchodov, ktoré budú znázorňovať aj príp. meškania jednotlivých spojov.

Zdroj: RegioJet

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.