Deutsche Bahn zaznamenali priaznivý 1. polrok

295
0

Berlín 26. júla (TASR) – Vďaka konjunktúre, rabatom a vyššou presnosťou vlakov dokázali nemecké železnice Deutsche Bahn (DB) prilákať väčší počet cestujúcich, čo sa odrazilo aj na polročných finančných výsledkoch.

Počet cestujúcich v Nemecku medziročne vzrástol o 2,4 % na 1,03 miliardy. Rekord zaznamenala aj diaľková preprava vlakmi ICE a IC, ktoré prepravili celkovo 68,3 milióna cestujúcich.

Tržby v 1. polroku medziročne stúpli o 5,2 % na 21,1 miliardy eur a očistený zisk pred zdanením a úrokmi o 17 % na 1,18 miliardy eur. Pod čiarou bol čistý zisk vo výške 779 miliónov eur.

DB zvýšili celoročnú prognózu. Tržby majú dosiahnuť 42,5 miliardy eur, čo je o miliardu viac než v pôvodnej marcovej prognóze. Zisk pred zdanením a úrokmi má byť minimálne 2,2 miliardy eur v porovnaní s predchádzajúcim očakávaním 2,1 miliardy eur.

DB plánujú ofenzívu a v tomto roku chcú kúpiť 60 lokomotív za 250 miliónov eur. Na budúci rok chcú kúpiť prvých tisíc z plánovaných 4000 nových nákladných vagónov. Plány DB v najbližších piatich rokoch počítajú s prijatím 700 nových rušňovodičov, posunovačov a údržbárov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.