Detská železnica v Čermeli ožije dnes v noci svetlami, parou a hudbou

293
0

Košice 1. októbra (TASR) – Mimoriadne nočné jazdy s parnou lokomotívou a zaujímavým programom ponúka dnešná Noc svetiel na detskej železnici v Košiciach. Návštevníkov bude čermeľským údolím medzi 19.30 h a 24.00 h prevážať špeciálny nočný vlak zo stanice Čermeľ po stanicu Vpred.

„O dobrú náladu a hudbu sa postará dídžej, atmosféru spestrí netradičné osvetlenie a parná lokomotíva Krutwig, ktorá má za sebou premiérovú sezónu. Večer v Čermeli ozvláštnia tanečnice s ohňom, stanicu Vpred ovládnu lúpežníci. Po trati bude pre cestujúcich pripravené aj svetelné prekvapenie,“ informovala Zuzana Lehotská zo združenia Detská železnica Košice.

Výťažok z cestovného v tomto roku poputuje na výstavbu staničnej budovy, ktorej hrubá stavba by mohla byť dokončená ešte v tomto roku. V polovici 90. rokov prišla detská železnica o všetky svoje staničné budovy, aktivisti sa preto snažia obnoviť pôvodnú tvár železnice a postaviť aspoň jednu z nich v stanici Čermeľ. „Veríme, že novú sezónu už odštartujeme v nových priestoroch,“ uviedol riaditeľ Košickej detskej historickej železnice Ľubomír Lehotský.

Návštevníci sa na železničku môžu odviesť bezplatne historickým autobusom Ikarus, ktorý poskytol Dopravný podnik mesta Košice (DPMK). Medzi Námestím Maratónu mieru a Čermeľom bude premávať od 18.45 h v hodinových intervaloch.

Súčasťou dnešnej ponuky je aj mimoriadny nostalgický Maratónsky vlak zostavený z motorových vozňov radu 810, ktorý sa ráno vydal po trati z Košíc do Turne nad Bodvou, kde už osobné vlaky nezastavujú. Súčasťou jazdy je návšteva miesta prvého štartu Medzinárodného maratónu mieru, Turniansky hrad, Zádielska planina či Hájske vodopády.

Podujatie Noc svetiel sa koná tradične v prvú októbrovú sobotu súbežne s košickým festivalom Biela noc. V nedeľu 2. októbra detská železnička nebude premávať z dôvodu konania Medzinárodného maratónu mieru. Rozlúčka so sezónou na železničke bude už tradičná Tekvicová nedeľa 30. októbra.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.