Ďalšie nemecké jazdenky na české koľajnice. Budú jazdiť z Plzne do Mostu

1398
0

Praha 23.máj (idnes.cz) – Po českých koľajniciach začnú od decembra jazdiť ďalšie dieselové súpravy zdedené po nemeckých štátnych dráhach Deutsche Bahn. Do Česka ich v piatok priviezla spoločnosť GW Train Regio, u ktorej si chce ministerstvo dopravy od decembra objednať desaťročnú prevádzku rýchlikov medzi Plzňou a Mostom.
    Firma vyhrala verejnú súťaž, ktorú ale na návrh Českých dráh zatiaľ zrušil Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže.

628_103_2002-07-05_München_Hbf_RE_21298_(C)_Chr_Schulz

„Máme celkom štyri súpravy, ktoré prejdú kompletnou modernizáciou v CZ Loko. Budú mať nový interiér, dobudujeme bezbariérovú toaletu, „povedal Peter Bosáček, predseda predstavenstva GW Train Regio. Doteraz  jazdili súpravy pre Deutsche Bahn. V Česku by mali jazdiť od decembra pod označením radu 845 pre GW Train Regio.
Táto spoločnosť, ktorá vyhrala súťaž na prevádzku rýchlikov medzi Plzňou a Mostom, si ich z Nemecka viezla cez stanice Ústí – Střekov. Celkovo si GW Train Regio objednalo z Nemecka štyri jednotky.
Ide o motorové jednotky rady 628, v Česku označené ako 845. Česi už tieto súpravy poznajú: pred časom si jednu zaobstarala a modernizovala česká pobočka Deutsche Bahn Arriva, ktorá s ňou jazdí medzi Prahou a Benešovom a cez víkend z Prahy do Trenčína.

Db-928257-01

Ministerstvo dopravy zatiaľ zmluvu s GW Train Regio nepodpísalo. „Záleží na ďalšom vývoji výberového konania na túto trasu. Chceli by sme, aby dobehlo štandardné výberové konanie, ktoré je teraz vo fáze podaného rozkladu na ÚOHS. Ak výberové konanie riadne nedobehne, je Ministerstvo dopravy pripravené zabezpečiť prevádzku linky pomocou priameho zadania spoločnosti GW Train Regio, „povedal hovorca Tomáš Neřold.

GW Train Regio v súťaži tesne porazila Arrivu, za kilometer chce 74,70 českých korún. České dráhy boli v súťaži výrazne drahšie, požadovali takmer o tridsať korún viac.

(Foto: wikipedia.de)

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.