D. ZELENÝ: Na vedúce miesta by sa mala vrátiť odbornosť a skúsenosť

194
2

Bratislava 13. november (Vovlaku.sk) – „Ako to už býva zvykom u štátnych firiem, politické štruktúry tlačia na to, aby do vysokých funkcií chodili ľudia, ktorí si to podľa nich politicky zaslúžili a odborná stránka sa bohužiaľ zanedbáva,“ hovorí bývalý námestník českého ministra dopravy, dvojnásobný generálny riaditeľ Českých dráh a bývalý generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Dalibor Zelený.

V dvadsiatom ôsmom diele podcastu Točna sa rozprávame o spoločných znakoch slovenského a českého železničného dopravného trhu a o rozdieloch medzi obomi krajinami.

Prvý slovenský týždenný podcast TOČŇA o železničnej doprave prináša zaujímavosti z histórie železníc, aktuality z koľajovej dopravy a hovorí o trendoch v železničnej dopravnej infraštruktúre, osobnej a nákladnej doprave. Tvorcom podcastu je portál vovlaku.sk.

Podcast TOČŇA si môžete vypočuť aj na:

Listen to Stitcher

728*90

2 KOMENTÁRE

  1. Súhlasím chýba dlhodobé plánovanie v štátnych železničných firmách , súčasné je príliš naviazané na politiku teda iba na volebné obdobie . V Čechách je problém rovnaký ako spomínal p. Zelený. Bolo by zaujímavé keby sa spravila štúdia na to ,keby preprava osôb bola realizovaná iba po cestách a preprava tovaru iba po železnici. Je pravda , že v niektorých úsekoch nákladné vlaky je problém natrasovať do GVD kvôli hustej osobnej doprave.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.