Coradia Liner nasadený do prevádzky

745
0

Paríž, Francúzsko 8. január (Railway Gazette) – SNCF je prvý železničný dopravca, ktorý nasadil elektro- dieselové multifunkčné jednotky od Alstomu Coradia Liner V160 do služby pre cestujúcich na linke Paríž – Troyes – Belfort od 6. januára.

SNCF si objednal 34 šesť-vozňových jednotiek Coradia v hodnote 346 miliónov eur už v októbri 2013. Časť z dodávky bude zo sesterskej firmy Alstom Coradia Polyvalent, ktorá je určená na náhradu rušňov, ktoré prepravovali cestujúcich vo vlakoch d’Equilibre du Territoire, čiže na medzimestských tratiach na konvenčných sieťach, ktoré nemôžu byť prevádzkované po elektrickej trakcii. Objednávka zahŕňa 19 jednotiek pre trať Paríž – Troyes – Belfort a 15 jednotiek na trati TET z Nantes do Bordeaux a Lyonu.

 

Alstom ponúka Coradia Liner V160 vo vyhotovení 72 m alebo 110 m dlhých jednotiek schopných jazdiť rýchlosťou až 160 km/h s elektrifikáciou 25 kV 50 Hz alebo 1,5 kV DC, alebo poháňaných strešnými 350 kW MAN dieselovými motormi.

Šesť-vozňové nízkopodlažné vlakové súpravy majú kapacitu až 269 cestujúcich v dvoch triedach, s polohovateľnými sedadlami, čalúnenými kreslami s prestaviteľnými opierkami, zásuvkami a vešiakmi. K dispozícii sú veľké okná, prepážky a mäkké LED osvetlenie určené na posilnenie pocitu komfortu. Palubný personál má vyhradený priestor a môžu poskytovať na sedadlách aj stravovacie služby. V piatich zo šiestich vozňov sú toalety, z ktorých jedna je bezbariérová. Prepraví aj 3 bicykle.

Šesť z 12 miest vo Francúzsku, v ktorých má svoj závod firma Alstom sa podieľa na výrobe jednotiek, pričom konečný produkt montujú v Reichshoffene, Ornans zásobuje jednotky motorom, Le Creusot podvozkami, Tarbes ťažným zariadením, Villeurbanne pracuje na palubnej elektronike a Saint-Ouen je zodpovedný za dizajn.

„Medzimestskí cestujúci budú profitovať z nových vlakov, ktoré sú dostupné, pohodlné a veľmi spoľahlivé,“ povedal Jean-Baptiste Eyméoud, prezident spoločnosti Alstom vo Francúzsku, keď prvú jednotku odovzdali do prevádzky. „Coradia Liner bola vyvinutá na platforme Polyvalent Coradia, ktorá ťaží zo skúseností s dodávkou 178 vlakových súprav“.

Foto: Alstom

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.