Čínske železnice zažívajú každoročný nával cestujúcich

157
0

Peking, Čína 5. apríl (TABLET.TV) – Železničné stanice v Číne zažívajú nával cestujúcich počas tradičných trojdňových sviatkov Čching-Ming, čiže Sviatkov čistoty a jasu, alebo aj Dní zametania hrobov. Ide o obdobu slovenských Dušičiek.

Počas týchto dní si totiž veľké množstvo ľudí v Číne berie dovolenky a cestuje, aby vzdali poctu zosnulým a svojim predkom.  Počas nich sa schádzajú nielen rodiny, ale i celé rody a klany.

V poslednej dobe je pre mnoho ľudí taktiež dňom uctievania pamiatky revolučných hrdinov.

Najväčšie počty cestujúcich očakávajú na druhý deň sviatkov. Podľa Šanghajského železničného úradu jej železničná sieť v delte rieky Jang-c’-ťiang prepraví vyše 10 miliónov cestujúcich počas týchto dní, pričom medziročný nárast je o 5 a pol percenta.

Železničná stanica v Pekingu očakáva, že jej služby využije asi 760 000 osôb, čo predstavuje nárast o takmer dva  a pol percenta oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Preto nainštalovala 30 nových asistenčných zariadení, pomocou ktorých môžu cestujúci rýchlo privolať pomoc stlačením tlačidla.

Sviatky Čching-ming zvyčajne každý rok začínajú 4. alebo piateho apríla. Čching-ming je druhým z 24 slnečných období v tradičnom čínskom slnečnom kalendári. Tento sviatok sa nazýva „Dňom prechádzok zeleňou“ pretože v tejto dobe sa začína oslava príchodu jari.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.